Pomidory: najbardziej ulubiona odmiana


Od 10 lat uprawiam pomidory. W tym czasie nauczyłem się, jak uzyskiwać wysokie plony, więc postawiłem sobie cel: podsumować doświadczenia i podzielić się nimi z czytelnikami "Dachnitsa".
Jak wiadomo, przyszłe zbiory zależą od prawidłowo dobranej odmiany, od jakości sadzonek, warunków pogodowych, sposobu pielęgnacji roślin. Rosnące sadzonki, konieczne jest stworzenie dobrego systemu korzeniowego. Ważną rolę w tym należy hartowanie. Od połowy kwietnia nosiłem skrzynki z sadzonkami do szklarni lub zostawiałem je na werandzie, gdzie jest dostatecznie ciepło i światło. W rezultacie sadzonki są mocne, utwardzone, z liśćmi ciemnozielonego koloru, z ukształtowanymi kwiatostanami. Dodatkowa moc do wzrostu i rozwoju roślin zapewnia nawóz wytwarzany w tym czasie nawozami azotowymi.
Uprawiam przyszłe krzewy pomidorów w jednorazowych kubkach. Umożliwia to przeszczepienie, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego. Rośliny nie doświadczają stresu, nie chorują, nadal się rozwijają i szybko kwitną. W ten sposób uda mi się uzyskać dojrzałe owoce 2-3 tygodnie wcześniej - jest to czas, który jest tracony podczas przesadzania pomidorów z całkowitej pojemności z powodu uszkodzenia systemu korzeniowego.
Regularne podlewanie, karmienie, usuwanie nadmiaru liści i steponów są również kluczem do dobrych zbiorów. Korzystne są takie opatrunki, jak popiół, odchody kurze.
Po przetestowaniu ponad 200 odmian na mojej działce doszedłem do wniosku, że konieczne jest uprawianie pomidorów o wczesnym i średnim okresie dojrzewania w naszym regionie. Przy odpowiedniej pielęgnacji są w stanie przynieść owoce przed mrozem.
Do stałego miejsca w szklarni sadzę sadzonki pod koniec pierwszej dekady maja. Ale biorąc pod uwagę, że w tym czasie możliwa jest mroźna pogoda, a nawet mrozy, często konieczne jest dodatkowe pokrycie roślin na noc. W pierwszej dekadzie lipca pokroiłem szczyty wysokich pomidorów. Po tej procedurze wszystkie rośliny są kierowane na wzrost owoców i tworzenie dodatkowych jajników. Aby uzyskać maksymalną wydajność, odejmuję owoce, które osiągnęły pożądaną wagę, charakterystyczną dla tej odmiany. Takie pomidory mogą być brązowe, blanszowane lub nawet zielone. Potem owoce, które dopiero zaczynają rosnąć szybko, zaczynają rosnąć. Jeśli jednak da się dojrzeć wszystkie owoce na krzaku pomidora, zbiory zostaną zmniejszone o 40-60 procent. Ktoś może pomyśleć, że pomidory wyrwane z krzaka są zupełnie dojrzałe, bardziej soczyste i pachnące. Aby wprowadzić taką różnicę, uprawiam odmiany dające soczyste mięsiste owoce o wysokiej zawartości cukru.
Jednym z głównych problemów w uprawie pomidorów - w celu ochrony roślin przed chorobą. W końcu choroba taka jak phytophthora może zrujnować całą uprawę w ciągu 2-3 dni. Aby tego uniknąć, należy pamiętać, że uprawa wielu odmian w jednej szklarni prowadzi do przyspieszonego rozwoju choroby. Dlatego warto zatrzymać się w 2-3 najbardziej obiecujących odmianach. Pamiętaj, aby zadbać o profilaktykę - zażywaj leki zapobiegające rozwojowi phytophthora - Oxyhom, Hom, Profit. Muszą być na przemian, ponieważ stosowanie jednego leku zmniejsza skuteczność. Jeśli lato jest deszczowe, liczba zabiegów może zostać zwiększona do 5, a interwał zmniejszony do 10-14 dni. Opryskiwanie roślin, należy równomiernie zwilżyć liście - najpierw od spodu, potem od góry.
W literaturze naukowej piszą, że rzadko trzeba podlewać pomidory, ale obficie. Jeśli temperatura w szklarni wzrośnie do 40 stopni, podlewam pomidory co drugi dzień - 2 litry na krzak. W pochmurną pogodę lub w chłodne, deszczowe lato podlewanie powinno być ograniczone.
Aby pomidory stały się słodsze i lepiej się urosły, dwukrotnie je podlewam wodą z nalotem jodowym - 10 litrów na 10 litrów. Pierwszy raz podlewam sadzonki (mniej więcej w kwietniu), drugi - podczas obfitego kwitnienia roślin. Zwiększ żniwo i dokarmianie dolistne epiną, lekiem "jajnik".
Pomidory wymagają znacznie więcej czynności konserwacyjnych niż inne uprawy. Tylko stała uwaga i odpowiednia technologia rolnicza dają wspaniałe plony, które dostaję dzięki takim odmianom jak Master, Marissa. Ale najbardziej owocny jest pomidor narodowej selekcji Królowej lata. Ma wszystkie zalety idealnej odmiany, która wykazuje dobre wyniki w każdych warunkach uprawy - w szklarni, w tymczasowych schronieniach, w otwartym terenie. W otwartym terenie sadzę pomidory tej odmiany pod koniec maja.
Owoce Królowej Lata ważą 200-400 gramów; są soczyste, słodkie, mięsiste, bardzo szybko związane, rosną razem. Zaskakujące i satysfakcjonujące jest to, że równie duże owoce powstają zarówno na pierwszych szczotkach, jak i na ostatnich. Rośliny osiągają wysokość 1,5 m, wymagają pasynkovaniya. W połowie lipca każdy krzak tej odmiany okazuje się być tak zawieszony z owocami, że konieczne jest związanie każdej łodygi, ponieważ może oderwać się od ciężaru pomidorów. Patrzysz na taki krzak i myślisz: naprawdę, to jest moje dzieło, moje serce i dusza radują się. Jeśli pomidory otrzymały nagrodę, nazwałem ją odznaczoną nagrodą "Najwięcej plonów" i "Najbardziej pyszne". Z biegiem lat jego plon pozostaje stabilny i osiąga co najmniej 6 kg na krzak! Cel owoców jest uniwersalny: są dobre w sałatkach, do robienia soku, keczupu. Ze względu na wysoką zawartość cukru pomidory w puszkach są bardzo smaczne. Oto moja ulubiona odmiana.