Północne pomidory


W warunkach centralnej Rosji bardzo trudno jest wyhodować wysoki zbiór pomidorów, które dojrzewają w zarodku co najmniej do lipca, ponieważ gorące lato w naszych miejscach nie jest często.

W tym roku mieliśmy deszczowe i chłodne lato. Aby pomidory rosły w dzień iw nocy, temperatura w nocy nie powinna być niższa niż + 18 ° C (co jest bardzo rzadkie!). Dlatego nie można uprawiać południowych odmian pomidorów w naszym regionie. Potrzebujemy bardzo wydajnych i bezpretensjonalnych odmian z przyjaznym zwrotem plonów. To te pomidory rosną na mojej działce. W rzeczywistości, tylko takie odmiany stają się szczęśliwym znaleziskiem dla tych ogrodników, którzy chcą uzyskać dojrzałe owoce pomidorów od lipca.
Opiszę najbardziej obiecujące odmiany pomidorów, których doświadczyłem na mojej stronie. Te odmiany można uprawiać na otwartym terenie lub pod folią. Jeśli wyhodujesz je w małej szklarni pod osłoną filmu, możesz uzyskać wcześniejsze zbiory.
Odmiana najwyższej jakości - to pomidor o bardzo wczesnym okresie dojrzewania (owoce dojrzewają od lipca), z przyjaznym powrotem rośliny, nie działa. Roślina jest krótka, nie ma więcej niż 50-60 cm wzrostu Dojrzałe czerwone owoce, o wadze do 100 g. Na zdjęciu pomidory z tej odmiany uprawiane w cieplarni filmowej.
Różnorodność Niski wzrost wczesny-1. Wysokość rośliny 70-80 cm, nie pasierb. Owoce są czerwone, o wadze do 100 g, plon - do 5 kg z krzaka.
Inną bardzo wczesną odmianą jest Dana. Jest to także roślina niska (do 1 m), a nie pasierb. Pomidory dojrzewają pięknie i pod filmem, a także w otwartym polu. Owoce o wadze do 100 g, bardzo smaczne, nadające się zarówno do przetwarzania, jak i do spożycia świeżego.
Skarłowacizna o dużych owocach - jedna z odmian o dużych owocach, która rośnie w moim ogrodzie. Zakład ma około 1 m wysokości, nie ma stawki. Owoce są czerwone, ważą do 500 g.
Jak wiadomo, wysokie plony z dowolnych warzyw można uzyskać tylko z nasion o wysokiej jakości i przy zachowaniu właściwej technologii rolniczej przez cały okres wegetacji roślin. Dlatego chcę podzielić się tajemnicą mojego wieloletniego doświadczenia.
Przede wszystkim doszedłem do wniosku, że aby mieć pełnowartościową sadzonkę pomidorów, musisz zasiać dwa razy więcej nasion, niż potrzebujesz. W oddzielnych kubkach nie nurkuje się wszystkie sadzonki, ale tylko dobrze rozwinięte rośliny. Tylko taka sadzonka jest w stanie wytworzyć wysoką wydajność w przyszłości.
Na wykresie musisz obserwować rotację. W jednym miejscu pomidory nie mogą być uprawiane dłużej niż trzy lata z rzędu, w przeciwnym razie rośliny będą boleć z powodu zakażeń, które nagromadziły się w glebie.
Nasze gleby są ubogie w składniki odżywcze. Aby uzyskać wysokie plony, konieczne jest wytwarzanie nawozów organicznych i mineralnych. Każdej wiosny podczas wykopywania obszaru pod pomidorami pożądane jest zrobienie 1 kwadratu. m 10-15 kg próchnicy (zgniłego konia lub obornika) i litrowego słoja popiołu uzyskanego z gatunków drzew liściastych. Podczas sadzenia pomidorów bezpośrednio w otworze, przynieś także pudełko zapałek przesianego popiołu, mieszając je z glebą.
W okresie letnim robię trzy sukienki z górnym zakończeniem "Sudarushkoy", trzy dolne opatrunek "Ideal" i górny opatrunek z pierwiastkami śladowymi boru i magnezu.
Odmiana wyhodowana przeze mnie jest dość odporna na phytophthora, ale wciąż przy pierwszych oznakach choroby konieczne jest pilne spryskiwanie roślin. Pomidory w szklarni i na otwartym polu, wolę przetwarzać ją trzy razy w ciągu roku z lekami "Hom" lub "Oxy". Z procesu phytophthora rośliny potrzebują tylko przy suchej pogodzie. Wskazane jest, aby następnie nie pada przez co najmniej 24 godziny, a lek mógł "naprawić". Do rozpylania potrzebny jest mały spray. Wszystkie liście, owoce i jajniki muszą być pokryte warstwą ochronną, w przeciwnym razie nie ma gwarancji, że phytophthora się nie rozwinie. Podczas używania miotły zamiast opryskiwacza nie będzie żadnego wielkiego efektu.
Teraz kilka słów o szklarni, w której zamierzasz uprawiać pomidory. Musi być stale na antenie. Podczas kwitnienia pomidorów temperatura nie powinna przekraczać + 26 ° C, ponieważ w wyższych temperaturach pyłek z roślin staje się jałowy, dlatego zapylenie nie nastąpi. Ale jeśli wszystkie zapylanie wystąpi źle, rośliny powinny być traktowane preparatem "jajnik".
Mam nadzieję, że jeśli zastosujecie moją technologię na swoich poletkach uprawiając te odmiany pomidorów, z pewnością będziecie mieli zbiory, dostaniecie dojrzałe, tzw. Pomidory "u nasady". Jeśli chcesz mieć własne nasiona, następnie wyhodować wszystkie odmiany oddzielnie od siebie, jest to jedyny sposób na zachowanie wysokiej jakości.