Jest to mniej niż rośliny, a to więcej niż korzyści


Zwykłe odmiany kopru w okresie wiosenno-letnim szybko przenoszą się do kwitnienia. Aby nieprzerwany przepływ zieleni do stołu wymagał powtórnego siewu co 10-12 dni, a to jest duży wydatek nasion i pracy.
Wraz z pojawieniem się nowych odmian krzewów zmienia się cała technika rolnicza. Na środkowym pasie koperek opryskowy z reguły nie daje nasion, więc należy je kupować w sklepach. Ale koperek krzewu długo nie kwitnie, więc okres konsumpcji zielonych jest znacznie dłuższy, a jego jakość jest wysoka. Jeśli odmiany zwykłego kopru dają zieloną masę nie większą niż 50-100 g, krzew - do 280-300 g
Koperek Busha sadzi się rzadko: odległość między roślinami wynosi 20-30 cm, podczas gdy zwykły koperek wysiewa się w odstępach 8-10 cm Odmiany krzewów są potężne, silnie liściaste, osiągają wysokość 1,5 mi więcej. Gniazdo jest duże, z 24-30 dużymi liśćmi, których długość sięga 35-45 cm, a międzywęźle są blisko siebie, szczególnie w dolnej części, co pozwala uzyskać większą ilość zieleni. Ponieważ koperek krzewu dojrzewa późno, wskazane jest hodowanie go przez sadzonki i uzyskanie wcześniejszych zielonych przez długi czas. Przy rzadkiej uprawie możliwe sieje nasiona w otwartym terenie.
Lepiej siać nasiona do sadzonek pod koniec marca - początek kwietnia i cały maj. Siew odbywa się za pomocą suchych nasion w sadzonkach lub w plastikowych skrzynkach. Po 2-3 tygodniach po wykiełkowaniu w fazie 2-3 prawdziwych liści, wybierają picking, najlepiej w doniczkach o średnicy 8-10 cm Po pobraniu w ciągu tygodnia utrzymuje się temperaturę + 20 + 25 ° C, a następnie redukuje do + 18 + 20 ° С. Na tydzień przed sadzeniem stałego miejsca sadzonki powinny być karmione pełnym nawozem mineralnym, na przykład "Kemira Universal", "Zaprawa" (1 łyżka stołowa na 10 litrów wody) lub rozcieńczony biohumus.
Sadzonki sadzi się w szklarni wiosennej na początku maja w wieku 25-35 dni, 16-18 roślin na m2, 25-35 cm w rzędzie i między roślinami. Przez pierwsze dwa tygodnie po zejściu ze statku należy regularnie podlewać.