Wczesne ogórki w starych beczkach


Sześć akrów - czy to dużo czy trochę? Dla leniwego letniego ogrodnika - dużo, ale dla aktywnego, nieustannie poszukującego nowego, rzadkiego warzywa lub owocu, starającego się wycisnąć maksimum, sześćsetnych nie wystarczy.

Nie mam pustego kawałka ziemi. Używam wszystkich dostępnych możliwości. Tak więc, dla uprawy wczesnych ogórków, biorę stare beczki wyrzucane na śmietnisko, które umieszczam między drzewami. Można używać nie tylko metalowych, ale także drewnianych zbiorników o wysokości nie większej niż 1-1,2 m.
Wiosną połowa beczek wypełniona jest dostępnymi materiałami: liśćmi, gałęziami, wierzchołkami i ziemią. Wszystko to powinno być dobrze ubite. W środku beczki ustawiona jest pięciolitrowa butelka wody lub piwa. Jeśli nie ma takiej objętości, można zainstalować trzy po 1,5-2 litrów.
Beczki muszą być umieszczone bliżej drzew lub między drzewami, aby stworzyć cieniowanie dla ogórków w letnim upale.
W cylindrach na obwodzie przebijam gorącą igłą 4-5 otworów u dołu (w środku i bliżej szyi). Przestrzeń między cylindrem a ścianą lufy jest wypełniona żyzną glebą, zmieszaną z nawozami organicznymi, aż do szyjki cylindra. Potem wylewam ziemię gorącą wodą i naokoło obwodu beczki do głębokości 1,5-2 cm, sadzę nasiona ogórka lub sadzonki w czterech otworach, które powinny mieć 2-3 prawdziwe liście. Beczka szczelnie pokryta przezroczystą folią z tworzywa sztucznego. W ten sposób powstaje mikro-garnek, a sadzonki są chronione przed przymrozkami wiosennymi. Gdy zagrożenie minie, a średnia dzienna temperatura przekroczy 15 ° C, folia zostanie usunięta.
Po zdjęciu folii na krawędzi beczki w pobliżu przeszczepionych sadzonek w ziemię, wkładam patyczki, do których przymocowany jest jeden koniec drutu lub sznurka, a drugi do gałęzi rosnącego drzewa lub na zainstalowaną podporę. Na te druty podczas lata wysyłane są rzęsy ogórka.
Ogórki wymagają gleby i powietrza. Podlewam sadzonki raz lub dwa razy w tygodniu. Aby to zrobić, otwieram pokrywkę i napełniam butelkę wodą, zamykając ją tak, aby woda nie wyparowała. Podlewam ziemię i korzenie ogórków. Ponieważ woda przedostaje się do cylindra z cylindra przez przewiercone otwory, powoduje to nawodnienie korzeniami, co znacznie zmniejsza zużycie wody do nawadniania.
Aby korzenie ogórka nie stały się puste, trzeba 4-5 razy w ciągu 4-5 razy zalać je ziemią, nie rozluźniając gleby wokół roślin. Chwasty nie rosną w takich beczkach, więc nie ma potrzeby stosowania chemikaliów.
Ta metoda uprawy ogórków eliminuje ciężką fizyczną pracę w uprawie łóżek: praca z łopatą, motyką, grabi, co jest bardzo ważne dla osób starszych, które pracują głównie na działkach ogrodowych.