Pomidory ponad kilogram


Nasze pomidory są uprawiane w regionie Wołgi, a zatem większe niż letnich mieszkańców regionu Czelabińsk, przedstawione na stronie 13 w "Dachnitsa" nr 6.Nazwaliśmy odmianę "Reds large from the woman Nastya", ponieważ 8 lat temu poprosili o jednego pomidora od sąsiada w wiejskim domu. Od tego czasu stale brali udział w selekcji domowej: wybrali najlepsze owoce na nasiona ze zbiorów. Teraz mamy na krzakach pochodzących z oryginalnego owocu, rosną wszystkie te, które są przedstawione na obrazku. Sok podczas ich przetwarzania wypływa z sokowirówki jak woda z kranu. A do zakładki w puszkach i sałatkach mamy De Barao, Glorię, Moneymakera i Bull Heart. Gloria i Moneymaker, zresztą na przeszklonej loggii, są zachowywani świeżo, niemal do Nowego Roku.
Nasz obszar podmiejski znajduje się 75 km od domu, a nawet po drugiej stronie Wołgi. A to - trudności w przejściu przez elektrownię wodną zapory. Dlatego odwiedzamy go raz w tygodniu: w piątek wieczorem - przylot, w niedzielę po obiedzie - wyjazd.
Rosniemy sadzonki w domu, chociaż mieszkanie nie jest słoneczne. Rośliny są wyciągane, pomimo dodatkowego oświetlenia fluorescencyjnego. Zwykle na początku maja sadzimy je w ziemi, przykrywając sadzonki rurkami z plastikowych butelek wyciętych z obu stron. Według moich obserwacji ich kolor nie ma znaczenia. Butelki muszą być cięte w postaci rur: eksperymenty z różnymi rodzajami otworów lub otwartymi szyjami nie przyniosły niczego dobrego.
Sadzimy, jak zwykle, w mule z użyciem materii organicznej. Po ukorzenianiu, woda z konewki można bezpośrednio do probówki z roztworem Fitosporin, a podczas sezonu wegetacyjnego po wyjęciu probówek (czerwiec-lipiec) karmimy dwukrotnie wlewem ptasich odchodów: 1 litr stężonej nalewki z beczki do wiadra z wodą. Łączymy wszystkie krzaki do napędzanych słupów do 4 razy w ciągu lata. Maskowanie - jak zwykle. Ponieważ odrywa się od krzaków tylko najniższe złe liście, owoce są wiązane i dojrzewają nieprzerwanie do późnej jesieni, a zbiory są doskonałe.
Od kilku lat współpracujemy z karczochami, a także z czytelnikiem Baszkirii (Dachnitsa nr 6). Odwieczne nasze mroźne zimy nie mogą znieść, więc rosną tylko poprzez sadzonki z wstępnym rozwarstwieniem sadzonek. Robię to tak:
Pod koniec stycznia lanie nasion karczocha bardzo gorącego (70 ° C) z wodą przez 30-40 minut, następnie kiełkuję je w wilgotnej szmatce, jak wszystkie nasiona. Po wykiełkowaniu co najmniej połowy nasion należy je umieścić w zamkniętym pudełku w tej samej szmatce i umieścić na górnej półce lodówki (nie w zamrażarce!). Tam powinni spędzić około 30 dni. Okresowo należy sprawdzić wilgotność tkaniny.
Pod koniec lutego - początek marca sadzę nasiona z długimi kiełkami, uprawiane na ten miesiąc, w pojedynczych doniczkach, zwykle 2 sztuki w jednym naczyniu. Następnie postępuj jak zwykle z sadzonkami.
W połowie maja lądowanie w ziemi pod plastikowymi rurami, które z pewnością nie pasują całkowicie. Potrzebujemy kanalików, ponieważ młode rośliny cierpią z powodu silnych wiatrów. Pro miara rooting sadzonki probówki usunięte. Aby zmniejszyć obrażenia krzaków można pociąć na rury.
Wszystkie krzewy kwitną i owocują w roku sadzenia. Nie doceniliśmy smaku zbiorów, więc karczochy rosną tylko ze względu na ich dekoracyjność: cała ulica pyta o ten kwitnący kolec!
To po prostu szczęście z materiałem do sadzenia: udało się zdobyć sadzonki na nasionach tylko piątego pięknego worka zakupionego! A najlepsze karczochy rosły w 2003 r. Z torebki z włoskimi nasionami. Niestety od tego czasu nie spotkałem ich w sklepach.