Niezwykły deser na Nowy Rok


Nowy Rok to wyjątkowe święto dla wszystkich. Chcę zaskoczyć krewnych i gości czymś niezwykłym. Oto niezwykły deser od kilku lat, jesteśmy melonami.

Świeże dla dzieci i dla dorosłych robimy "pijany melon" - nalegając na pokrojone w kostkę mięso w półsłodkim białym winie lub szampanie.
Możesz zrobić dżem z melona. To świetnie, że nie wymaga dużo cukru. Miąższ owocu pokrojonego w małe kostki (lekko posypane cukrem) można zamrozić. Podczas rozmrażania nie traci smaku.
Nie wszystkie odmiany są odpowiednie do długotrwałego przechowywania, tylko Dubovka i Northern Cantaloupe są dobrze przechowywane. Dubovka jest starą odmianą, w regionie Lipetsk w latach 50. ubiegłego wieku była nawet uprawiana jako roślina przemysłowa. Starzy ludzie twierdzą, że rekordowe owoce osiągnęły wagę 5-6 kg. Ale jest na lekkich piaszczystych glebach. Na naszej stronie ziemia jest otyła, ciężka czarna ziemia, rosną tu małe melony, do ich uprawy konieczne jest wylanie gleby dużą ilością piasku. Dubovka (to odmiana średnio dojrzewająca) dobrze czuje się na ciężkich glebach, owoce osiągają wagę 2 kg. Skórka melonów ma zielonkawo-złoty kolor, gładki lub w siatce, miąższ jest kremowo-zielony, gęsty, chrupiący, słodki.
Rośnie również na ciężkich glebach i północnym kantalupie. To tylko rozkosz! Skórka tego melona jest szara, miąższ jest pomarańczowy, bardzo słodki, z aromatem gałki muszkatołowej, komora nasienna jest mała. Masa wszystkich melonów kantalupa nie osiąga 1 kg. Są to melony, okruchy o wadze od 500 do 700 gramów. Północny kantalupa to wkrótce gwałt - średnio 50-60 dni od kiełkowania do pierwszych owoców gotowych do spożycia. Owocowanie roślin do mrozów.
W przypadku długotrwałego przechowywania owoce są usuwane niedojrzale: gdy melony już przytyły, ale łodyga jeszcze nie wyschła. Nie można ich myć, aby nie naruszać warstwy ochronnej. Owoce są przechowywane w chłodnym, suchym pokoju, w mieszkaniu miejskim - w pobliżu drzwi balkonowych. Możesz przechowywać melony jak jabłka, owijając każdy owoc w papier.
Nie ma specjalnej technologii rolniczej w uprawie melonów tych odmian. Uprawiamy obie odmiany poprzez bezpośrednie siewanie nasion w otwartym terenie w połowie maja. Od połowy lipca nie mamy wody i nie chwastów melonowych. W zaroślach chwastów melony działają jeszcze lepiej, a ponadto jest to dobre połączenie z wścibskich oczu.