Pokrzywa zapłodnieje i wyleczy


Pokrzywa - wieloletnia roślina, niezaprzeczalnie przypisywana chwastowi. Ale pokrzywa jest najcenniejszym źródłem witamin, czasami przewyższającym cytryny; zawiera kwasy organiczne, pierwiastki śladowe, garbniki, fitoncydy, cukry i wiele innych. Z pokrzywy można przygotować około 20 potraw. Ale dla ogrodu i ogrodu jest to ważne jako środek kontroli szkodników i doskonały nawóz.
Bardzo przydatne jest karmienie drzew fermentowanym ekstraktem pokrzywy. Tylko kilka krzewów tej rośliny rozwiązuje problemy pierwszego 2-3 nawożenia roślin warzywnych. Pokrzywa jest również używana do celów leczniczych jako świeża lub suszona. Przez długi czas, na przykład, wiadomo, że substancje biologicznie czynne zawarte w roślinach pomagają w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych. Pokrzywa jest częścią opłat gastrycznych, wielu leków i ma działanie moczopędne, żółciopędne, redukujące cukier.
Wielu znanych ogrodników, praktykujących, hodowców zauważa, że pokrzywa karmi się delikatnie i szybko wchłaniana przez rośliny. Odżywianie dolistne (1:20) pomaga im uzupełnić zapasy azotu i potasu. Natryskiwanie można wykonać co dwa tygodnie, a jednocześnie przeprowadzić jedno karmienie z podlewaniem (1:10).
Aby przygotować roztwór roboczy z pokrzywy, należy pokroić młodym sekatorem, nie kwitnąc pokrzywy (oczywiście za pomocą rękawiczek), posiekać, włożyć do emaliowanej miski, zalać gorącą wodą i umieścić w ciepłym miejscu. Przykryj naczynia pokrywką lub zawiń je w folię, aby użyteczne elementy odżywiania roślin nie odparowały podczas fermentacji z bąbelkami gazu. Aby częściowo wyeliminować nieprzyjemny zapach, możesz dodać do roztworu garść popiołu drzewnego lub wiązki walerianskich liści. Infuzja będzie gotowa w ciągu 3-5 dni.
Natryskiwanie roślin prowadzi się po naprężeniu rozcieńczonym roztworem (1:20) i wprowadza się bez naprężania (1:10). Podlewanie i rozpylanie roztworu pokrzywy przyczynia się do powstawania chlorofilu w liściach, dodatkowo podlewanie odstrasza rośliny medvedki. Skuteczność roztworu podczas opryskiwania zwiększa dodawany do niego roztwór roboczy preparatu "Baikal EM-1" (1 łyżka na wiadro).
Korovyak jest doskonałym nawozem dla wszystkich upraw ogrodowych, ogrodowych, kwiatowych, ale niestety nie wszyscy rolnicy mogą teraz sobie pozwolić na ten "luksus". Ale możesz z powodzeniem przygotować substytut dziewanny. Umieścić trawę chwastów w 200-litrowej beczce (po uprzednim rozdrobnieniu), wlać przez 2-3 godziny wrzącą wodą o objętości 10 litrów i zamknąć, a następnie napełnić do pełnej objętości. Infused roztwór (nie pozwalają perebrazhivaniya!) Nie więcej niż 3-5 dni. Im wyższa temperatura powietrza, tym szybszy proces fermentacji. Powstały roztwór można podlewać jagodami, warzywami bez rozcieńczania. Jeśli roztwór jest lekko zabarwiony, możesz dodać 1 łyżkę. łyżka azofoski. Jeśli napar okazał się gęsto brunatno-zielony, należy go rozcieńczyć w proporcji 1: 2. Substytut dziewanny jest doskonałym nawozem.
W miesiącach letnich przeprowadzane jest intensywne barwienie pomidorów, co oznacza, że najlepszy nawóz występuje dla samych pomidorów. Do stepsons dodać 1 kg odchodów ptaków, wlać wiadro z wodą, nalegać na 3 dni, rozcieńczyć 1:10 i zalać 1 l tego nawozu pod każdym buszem. W drugim i kolejnym nawożeniu konieczne jest dodanie popiołu drzewnego - 2 kubki na 10 litrów roztworu. Karmić co 10-12 dni po podlaniu.
Opatrunek ten działa również na ogórki, ale z dodatkiem dziewanny (2-4 kg).