Jak ożywić paprykę


Tak się złożyło, że w tym roku nie udało mi się wyhodować dobrych sadzonek papryki. Dlatego mimo regularnego nawożenia wodą mineralną wyniki nie były zadowalające. Na początku lipca poznałem znaną dacza, która zawsze kupuje nasiona od nas. "Dziękuję za nasiona" - powiedziała. "Dzisiaj sprzedałem paprykę wyhodowaną z twoich nasion i kupiłem mojej córce doskonałe buty". W odpowiedzi narzekałem, że moje papryki są słabe i dopiero zaczynają kwitnąć. "Czy próbowałeś nakarmić je" Baikal EM-1 "? "W ubiegłym roku i przed rokiem pracowałem z tym lekiem, ale nie zauważyłem specjalnego wyniku." "Prawdopodobnie wziąłeś w sklepie" Baikal EM-1 ", ale musiałeś wziąć to od Anatolija Grigoriewicza, chodźmy, przedstawię ci go."
Po wysłuchaniu moich skarg, Anatolij Grigoriewicz natychmiast "wziął byka za rogi". Aby zaradzić tej sytuacji, zaleciłem natychmiastowe dodanie nawozu mikrobiologicznego "Urgas" do każdego krzewu i obficie go podlewać. Podczas gdy lek EM jest przygotowywany z koncentratu Bajkał EM-1 (trwa to pięć dni), Urgasa działa jako starter, uruchamiając procesy mikrobiologiczne w glebie, dając tym samym łatwą do strawienia żywność dla roślin. Powinien być stosowany w dawkach mikro (pół łyżeczki na krzak). Jedna torebka wystarcza na 80-100 krzaków. "Baikal EM-1" należy kupować tylko w opakowaniu 40 ml (opakowanie 30 ml to nie to !, ponadto gotowe gotowe rozwiązania nie są odpowiednie - są droższe, a co najważniejsze - nieskuteczne).
Inna tajemnica: do przygotowania leku EM należy stosować tylko specjalne środowisko "EM-melasy". Zalecenia do wykorzystania do tych celów: cukier, dżem, miód są już nieaktualne, choć przez bezwładność są nadal dostępne w literaturze. Traktuj rośliny roztworem roboczym "Baikal EM-1" (stężenie 1: 1000 lub jedną łyżkę stołową na wiadro wody) na liściach i wylewaj pod nimi ziemię raz na 5-7 dni. Jedna paczka koncentratu "Baikal EM-1" wystarczy do przygotowania czterech ton (400 wiaderek) roztworu roboczego.
Po wprowadzeniu Urgasu pod krzaki i dwukrotnemu zrzuceniu gleby i krzewów roztworem roboczym (z konewki), byliśmy zaskoczeni wynikiem. Rośliny ostro wzrosły, liście stały się ciemnozielone, wszystkie jajniki zaczęły się rozwijać. Było oczywiste, że rośliny czują się komfortowo.
Postanowiłem kupić więcej. Narkotyki są dobre - w magazynie na przyszły rok. "Co tak mało bierzesz? - zapytał Anatolij Grigoriewicz. - Pracujemy z szklarniami i dużymi producentami rolnymi, a nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z letnimi mieszkańcami. I rozprowadzasz nasiona wśród letnich mieszkańców, jednocześnie możesz pomóc ludziom kupować wysokiej jakości leki po rozsądnych cenach. "
Pomysł nie jest zły!