Jak przeciwstawić się późnej zarazy


Wiele razy rozmawialiśmy o tym, jak uprawiamy pomidory, jak chronimy je przed chorobami. Wszyscy jednak otrzymujemy i wysyłamy listy z prośbą o informacje.

I zastanawialiśmy się, dlaczego tak się dzieje teraz. W końcu, stosunkowo niedawno, pomidor nie miał żadnych chorób. Zdobycie dobrego plonu pomidorów było łatwiejsze niż łatwe. A w zeszłym roku udało im się uprawiać paprykę tylko stosując środki nadzwyczajne. Zastanawiając się, studiując literaturę i rozmawiając z ekspertami, doszliśmy do tego wniosku. Z powodu nierozsądnego zagospodarowania gleby, zmieniliśmy z żyznego na martwy (na różnych glebach w różnym stopniu). Nadmierne stosowanie nawozów mineralnych i chemikaliów doprowadziło do śmierci głównych mieszkańców gleby - drobnoustrojów i bakterii. Dokładniej, korzystne mikroorganizmy; szkodliwe (patogeny) udało się dostosować do nowych warunków, a teraz radzą sobie zarówno w glebie, jak i nad ziemią.
Co zrobić, aby naprawić sytuację? Odmówić użycia nawozów mineralnych i "chemii". Nie trzeba ścigać rekordowych zbiorów, ale ich nie dostaniemy - przyjdzie phytophtora i zbierze plony. Lepiej dostać produkty dwa razy mniej, ale aby uzyskać rzeczywisty, niż pogrzebać większość owoców. Jak wymienić "wodę mineralną" i "chemię"? Preparaty organiczne i mikrobiologiczne. Skąd masz tyle nawozu? Jeśli możesz przynieść obornik samochodowy - dobrze! Jeśli nie, istnieje wyjście bez niego. Zasadź więcej sideratov, posadź je tam, gdzie to możliwe. Ogród został uwolniony z głównej uprawy - natychmiast posadź go sideratami, gdzieś jest wolny kawałek ziemi - posadź go sideratami i nim. Najlepsze sideraty - żyto, musztarda, lucerna, koniczyna, wyka, groszek. Możliwe i ich mieszaniny, dwa lub trzy lub więcej. W październiku wyciąć sieczki, posiekać, wrzucić do ziemi, obficie podlać roztworem roboczym Baikal-EM1. Wiosną sadzić sadzonki i siać nasiona bez nawozów mineralnych. Cóż, jeśli nie możesz się obejść bez "wody mineralnej", zrób jeden lub dwa dodatkowe opatrunki korzeniowe w pierwszej połowie lata (na liściach).
Teraz jest wiele preparatów mikrobiologicznych. Współpracujemy z "Baikal - EM1". Jest to jedyny lek, który uzyskał certyfikat państwowy i jest włączony do rejestru zatwierdzonych do użytku. Musisz wziąć tylko opakowanie w 40 ml (30 ml nie jest odpowiednie!). Od 40 ml leku otrzymasz cztery litry roztworu podstawowego. Po rozcieńczeniu łyżki roztworu podstawowego w 10 litrach wody, uzyskaj cztery tony roztworu roboczego (lub 400 wiaderek)! Prawie jedna paczka wystarczy na cały sezon! Przetwarzaj zarówno glebę, jak i rośliny za pomocą roztworu roboczego Baikal-EM1, a phytophthora zostanie zniszczona u nasady. Jeśli wszyscy robimy to co roku na naszym splocie, wkrótce zapomnimy, czym jest phytophthora i inne choroby. Porozmawiamy o tym, jak to zrobić w następnym artykule, a teraz porozmawiajmy o odmianach pomidorów.
Preferujemy odmiany amatorskie, ponieważ najlepiej spełniają wymagania letnich mieszkańców. Są owocne, o dużych owocach i, co najważniejsze, bardzo smaczne! Od wielu lat, Wielkie Morze Czarne, Cud Ziemi, Król Król (różowy), Kochani, Gigant Sukhanova, Król Gigantów, Kornejewskie, Mistrz EM (czerwony), Król Syberii (żółty), Pomarańczowy olbrzym, Pomarańczowy cud pokazują doskonałe wyniki. Do konserwacji i solenia dobrych Taya, Pepper, a także niewymiarowych odmian Volgar, Biff. Inne skarłowaciałe: Qingdao (czarny), Khan, King, Novorossiya - miejsce przeznaczenia sałatki. Te odmiany są wybierane przez nas z różnych odmian amatorskich. Zostały przetestowane wszędzie w Rosji, w tym na Syberii i Dalekim Wschodzie. Jesteśmy przekonani, że te odmiany, w połączeniu z technologią EM, nie zawiedzie Cię w każdych warunkach pogodowych. W nich nie będziesz zawiedziony.