Squash w twoim ogrodzie


Uważa się, że cukinia została przywieziona do Rosji z Turcji i Grecji na początku XIX wieku. W porównaniu do dyni, owoce cukinii są delikatniejsze i soczyste, zawierają więcej potasu. To prawda, że są one gorsze w cukrach. Jednak plantatorzy warzyw jak cukinia, ponieważ dojrzewają wcześnie i produkują do późnej jesieni.
Jeśli zdecydujesz się wyhodować sadzonki cukinii, plony dotrą do twojego stołu na początku lipca. A ponieważ kultura ta, podobnie jak ogórki, jest "wieloetapowa", konieczne będzie zbieranie owoców do mrozów. Wszystkie letnie zielone krzewy zachwycą Cię nowymi jajnikami. Nawiasem mówiąc, delikatne owoce (15-20 cm długości) o miękkiej skórze i niezupełnie ukształtowanych nasionach są najcenniejsze pod względem żywności.
Zbiory powinny być regularnie, po 7-10 dniach. Spóźnisz się z jego czyszczeniem - a liczba nowych jajników zmniejszy się. Kabaczki do przechowywania w zimie można pozostawić na krzaku, aż do stwardnienia skóry.
Odmiana wczesnego dojrzewania Gribovsky-37 jest najczęstsza w naszym pasie. Owoce tej odmiany dojrzewają w 60-70 dni po wykiełkowaniu. Ale w ostatnich latach cukinia, cukinia włoskiego pochodzenia, była szczególnie popularna wśród rolników. Jego charakterystyczną cechą jest ciemna lub jasnozielona z ciemnymi paskami owoców. Cukinia jest bardziej owocna niż "bracia" białych owoców, jest smaczniejsza i lepiej przechowywana w temperaturze pokojowej.
Ani szczypanie, ani wypełnianie ziemi nie wymagają squasha, ale są one bardzo obojętne na nawóz. Możesz nawet wyhodować je na zbutwiałym gnoju. Chcesz uzyskać dobre plony - karm swoje zielone zwierzęta 2-3 razy w sezonie za pomocą płynnego nawozu. Nie zapomnij o regularnym podlewaniu roślin owocowych ciepłą wodą.