Grzyby i bakterie


Całe życie na Ziemi dzieli się na dwie części: zwierzęta i rośliny. Zarówno oni jak i inni są chorzy. Choroby roślin wywoływane są przez organizmy, które Carl Linney, wielki i pierwszy klasyfikator świata żywego, zidentyfikował w specjalnej grupie grzybów, które mają pewne wspólne cechy dla roślin i zwierząt i pasożytnicze na roślinach, powodując ich choroby, śmierć, próchnicę i wyginięcie.
Więc wszystko, na co roślina jest chora, musi być przypisane sumieniu i apetytowi tego lub innego grzyba. "Chemia" ogrodnicza jest zorganizowana na dwa sposoby: niektóre substancje zabijają tylko choroby, grzyby i inne - szkodniki ze świata zwierząt: gąsienice, mszyce, mrówki, kleszcze, niedźwiedzie itp. Dlatego też, jeśli sąsiad przyszedł po najczęstszą radę: "mam porzeczki Mszyc, posypałem ją płynem Bordeaux, a mszyce stały się jeszcze bardziej "można spokojnie powiedzieć jej, że insektycyd (" zabijające owady "), na przykład karbofos, powinien być stosowany przeciwko mszycom, a płyn bordeaux - przeciwko chorobom.
Tu na zielonych słodkich papryczkach pojawiły się brązowe rany. Jeśli spojrzysz na nie przez mikroskop, zobaczysz białą pianę na ciemnym tle - strzępek grzyba. I bez względu na to, ile zbierzesz papryki z najbardziej obcym fungicydem, są one skazane na zagładę. Ponieważ wrzody są ostatnim etapem rozwoju grzyba, zarodnikowanie i infekcja papryki nastąpiło podczas ich kwitnienia - najmniejsze zarodniki grzyba opadają na wilgotne i lepkie piętno słupka, kiełkują i zarażają, zauważają tylko dolną część papryki, w pomidorach - dno. Grzyb "zgnilizna Donieców" infekuje owoce przez ograniczony czas, z ich wczesnym kwitnieniem, a pierwsze dojrzewające pomidory gniją, a to nie wszystko. W przyszłości, na tym samym buszu, zdrowe pomidory.
Dlatego należy rozpylać fungicyd podczas kwitnienia. Ale w tej chwili decyzja "rosyjski" silnie wpływa na podejmowanie decyzji. Jeśli nie ma zła, to może nie będzie?
Jeśli sadzisz pomidory z roku na rok w tym samym miejscu, to w tym samym miejscu kultywujesz, rozmnażasz i grzyby, które wpływają na nich, których zarodniki zimują w glebie. Zmień kulturę w miejscach, aby nie powtarzały się co roku w jednym miejscu - podstawowym prawie ogrodnika.
Bez pomidorów, odpornych na gnicie dna. Wynaleziono winogrona - stare odmiany (Madeleine, Aleshenkin i kolejne sto nazw) są dotknięte pleśnią podczas kwitnienia. Walka - rozpylanie przed kwitnieniem i po lekach zawierających miedź. Jeśli nie posypiecie, bliżej jesiennego listowia od dołu pokryjecie się poplamioną pleśnią, a następnie zmieni kolor na brązowy. Nie ma wpływu na nowe odmiany odporne na mączniaka złożonego.
Ale istnieje ogromna korzyść z grzybów. Pasożytniczy, to znaczy rozkładający materię organiczną roślin, grzyby utrzymują równowagę w świecie roślin, bez nich opadłe liście, gromadzące się z roku na rok, wypełniałyby wszystkie wille. Liście mogą być spalone, a ty możesz powierzyć je grzybowi, wrzucając go do jednego dużego stosu - wiosną będziesz miał kompost.