Złoto oznacza złoto


Co trzeba zrobić, aby "Senor Tomato" dojrzewał w naszych łóżkach przez całe lato i nie cierpiał z powodu okropnej szkodliwej choroby? Jak wiadomo, każda choroba, w tym na roślinach, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Główny środek zapobiegawczy przeciwko zarazy pomidorów - zbieranie nasion tylko ze zdrowych owoców, dokładne oczyszczanie ich z wszelkich zanieczyszczeń.
Aby uzyskać zdrowe produkty, ważnym środkiem jest prawidłowe zastosowanie agrotechnologii uprawy tej rośliny. Rotacja roślin - powrót pomidorów do dawnego miejsca uprawy nie wcześniej niż za 3-5 lat.
W poprzednich latach płyn Bordeaux był głównym środkiem zwalczania tej choroby. Obecnie najbardziej zaawansowanym lekiem przeciw fitopatii jest Ridomil Gold MC. Złoto oznacza złoto. Jest to niezawodny lek, działa bardzo szybko, a nawet jeśli pada pół godziny po przetworzeniu roślin, jego skuteczność nie spada. Ten "Ridomil Gold MC" jest produkowany w postaci dyspergujących się w wodzie granulatów w pakietach "złota", "srebra" i "diamentu". Lek zapewnia podwójną ochronę roślin: na zewnątrz i wewnątrz. Składa się z dwóch aktywnych składników. Jeden składnik - działanie kontaktowe, tworzy ochronny film na powierzchni liści, co zapobiega przenikaniu infekcji. Drugi składnik to działanie ogólnoustrojowe, wnika w liście, rozprzestrzenia się w całej roślinie, chroni je całkowicie od wewnątrz.
Pierwsze leczenie tym lekiem powinno być prowadzone profilaktycznie, przed infekcją, zwykle odbywa się, gdy krzaki pomidorów idą do kwitnienia i tworzenia owoców. Działanie leku trwa około 10 dni. "Ridomil Gold" chroni rośliny w najbardziej krytycznym momencie i umożliwia uzyskanie pierwszego zbioru dojrzałych owoców.
W połowie sierpnia zaczynamy przetwarzać rośliny z przygotowaniem "Zysk". Bardzo łatwo zapamiętać tę nazwę - PROIT FIToftora, z tłumaczeniem z języka francuskiego - "zysk", "dochód". Od wykorzystania "Zysk" rolnicy otrzymują zyski w postaci dojrzałych zdrowych owoców. Po przetworzeniu tego preparatu na powierzchni roślin powstaje cienka folia ochronna, zapobiegająca wnikaniu infekcji w liście i owoce. Oprócz właściwości ochronnych, "Zysk" ma działanie, które stymuluje wzrost roślin. Składa się z pierwiastków śladowych manganu i cynku, dzięki czemu odmładza rośliny, przedłuża ich życie.
Używając preparatów "Ridomil Gold MC" i "Profit", uratujesz swoje plony, dostaniesz smaczne owoce, ponieważ dojrzewają na słońcu i nie dojrzewają w pudełkach.
Jeśli nie chcesz używać chemikaliów do walki z zarażeniem, możesz użyć dawnych środków ludowej. Zmiażdżyć 40 gramów ząbków czosnku lub jego odpadów, w ciągu dnia zrobić napar (na wiadrze z wodą), odcedzić i spryskać krzaki pomidorów. Taki zabieg powinien być przeprowadzany co tydzień, a łącznie w okresie wegetacji wykonuje się do ośmiu takich oprysków. Istnieje również prostsza metoda dezynfekcji pomidorów z phytophthora. Musisz wziąć 150 gramów czosnku lub 300 gramów jego odpadów (plewy, strzały, żółknące liście), zamieszać 10 litrów wody, nalegać na jeden dzień, osuszyć i spryskać rośliny. Zabieg należy powtórzyć po kilku dniach, a po tygodniu przetworzyć pomidory za pomocą wodnego roztworu chlorku sodu (1 kg na 10 litrów wody) lub zwykłego kefiru - litr na wiadro wody.