Aby papryka była słodka


W tym sezonie ogrodowym papryka słodka zachwyciła nas żniwem. Kiedy strzelali z krzaków ciężkimi, grubymi owocami, mimowolnie wyrwali się z ich ust: "Och, jakie papryczki ..."

Najbardziej niezawodne odmiany


Jak rozwijać ten pożyteczny produkt witaminowy? Posiadamy własne nasiona, ponieważ wolimy kolekcjonerskie odmiany amatorskie: Prince, Tenderness, Peak NK, Flight NK, Yellow, Chinese. Wszystkie te odmiany są bardzo dobre.
Siew na sadzonkach od końca stycznia. Aby to zrobić, nasiona (odmiany) umieszcza się w guzkach tkanki i moczone przez 24 godziny w wodzie, w której były gotowane jajka. Woda powinna być schłodzona. Następnie wyciśnij bryły z wody i włóż je do słoika spod majonezu, włóż do plastikowego worka i połóż w ciepłym miejscu.
Przygotuj plastikowe kubki z wysuwanym dnem i napełnij je (nie do góry) żyzną glebą. Codziennie sprawdzamy guzki i wentylujemy, aby nasiona oddychały.


W filiżance - cztery nasiona


Zwykle po pięciu dniach nasiona zaczynają pluć w górę, a następnie rozpoczynamy je na czterech rogach miseczek (po jednym zarodku), posypujemy wodą śnieżną z butelki z rozpylaczem i przelewamy je do dwóch centymetrów warstwą ziemi. Okulary umieszczane są w dużych plastikowych torebkach (na tackach) i umieszczane w ciepłym miejscu.
Jak tylko pojawią się pierwsze pętle sadzonek, natychmiast przenosimy filiżanki do jasnego parapetu.
Dbaj o normalne sadzonki. Papryki są sadzone w ziemi po 6-10 czerwca, kiedy grozi im przymrozek powrotny. Rośliny sadzi się w jednym długim rzędzie, w odległości 40-50 cm, na ławie ogrodowej z łopatką wykonujemy wnękę, wyciskamy grudkę ziemi z sadzonek ze szkła. Przy zasypywaniu ziemią lekko rozsiewamy drzewka na boki, wylewamy je. Następnie nad łóżkiem ustawiamy łuk i przykrywamy folią na górze, pozostawiając łóżko ogrodowe po stronie północnej otwarte (w sposób otwarty koszyk spichlerza). Folia jest przymocowana do starych rur wodociągowych i przyciąga do łuków miękkim drutem.


Nezhenka mulcz jak


10 dni po wyładunku papryki między roślinami, robimy w ogrodzie wnęki, w której umieszczamy świeżą dziewulę i przykrywamy ją ziemią. Następnie kładziemy wstępnie ugotowaną suchą trawę w grubym łóżku na całym łóżku - to jest cudowna ściółka, którą wlewamy. Pod ściółką jest zawsze mokro, pod filmem jest ciepło, papryczki sissies uwielbiają go i dobrze się rozwijają.
Od kilku lat praktykujemy taką technologię rolniczą. W pierwszych latach eksperymentu sialiśmy dwa kiełkujące nasiona w rogach doniczki rozsadowej, w następnym roku - trzy, aw ciągu ostatnich dwóch lat - cztery. Zamiast jednej sadzonki w gnieździe, mamy teraz cztery rośliny, a także otrzymujemy cztery razy więcej owoców. Jesienią zbieramy wielkie żniwa i fraza z ust spada: "Och, co papryczki ...!"