Co siać zimą


Doświadczeni rolnicy wiedzą, że można zasiać nasiona roślin warzywnych i kwiatowych.
nie tylko na wiosnę.

Każdy ogrodnik wie, że czosnek jest wiosną (sadzi się wiosną) i zimą. Październik to najlepszy czas na posadzenie tego typu czosnku. Do lądowania konieczne jest wcześniejsze przygotowanie miejsca dobrze osłoniętego przed zimnymi wiatrami północnymi i północno-wschodnimi. Czosnek można hodować na łóżkach w trzech rzędach (odległość między rzędami 35 cm) i na płaskiej powierzchni. Małe zęby układa się po 4-6 cm, a duże - po 8-10 cm Głębokość osadzenia materiału sadzeniowego wynosi 6-7 cm.
Przed zimą można również siać marchew, buraki, pietruszkę, rzodkiewkę, koperek. Nasiona wysiewane późną jesienią pełniej wykorzystują zimę i wiosenną wilgoć, pęcznieją szybciej, dają wczesne i przyjazne pędy. Co można zasiać późną jesienią i jak najlepiej to zrobić?
Lepiej jest lokalizować rośliny z roślin ozimych na obszarach z luźną żyzną glebą. Podczas kopania do łóżka dodaje się superfosfat i sól potasową - 15-29 g na 1 metr kwadratowy. Azotowe nawozy mineralne (20 g na m kw.) Dodaje się na wiosnę, gdy pojawiają się pędy.
Ogromne znaczenie ma czas siewu. Jeśli zrobi się to zbyt wcześnie, nasiona mogą kiełkować, a młode pędy umrą na mrozie. Jeśli się spóźnisz - ziemia zamarznie i będziesz musiał odrzucić ten pomysł. Najlepszym czasem na przejrzenie jest późna jesień, kiedy temperatura gleby spada do +2 ... + 3 ° С. Nasiona w tej temperaturze przed mrozem będą miały tylko czas, aby puchnąć, ale nie będą kiełkować. Zazwyczaj jest to koniec października - początek listopada.
Grunty przeznaczone na podzimny muszą być przygotowane wcześniej, przy dobrej pogodzie. Dokładnie wykop ziemię, nawozić, uformować łoża i wyciąć rowki o głębokości 4 cm (gdy ziemia opadnie, zmniejszy się). Głębokość siewu wynosi 1,5-2 cm.
Aby ułatwić sobie zadanie, możesz skorzystać z doświadczeń wielu rolników. W plastikowej kapsułce spod jajka z czekolady, wykonaj 6-8 otworów z rozgrzanym do czerwoności kołkiem, a następnie wlej nasiona do kapsułki i zamknij. Przygotowane rowki jak "pieprz" z tego urządzenia. Cienkie marchewki i inne rośliny z małymi nasionami, np. Sałata, pietruszka z takim posadzeniem nie są konieczne. Uprawy mulczu humus lub torfu.
Wczesną wiosną jesienne uprawy pokrywają film. Kiedy pojawiają się siewki, gleba musi zostać spalona. Wraz z nadejściem ciepłej pogody rośliny zasilane są nawozami azotowymi - 20 g na 1 kw. Km. To przyspieszy ich wzrost i rozwój. 10 dni po pierwszym karmieniu, rośliny są ponownie karmione roztworem mieszaniny ogrodowej - 30 g na 10 litrów wody.