Biostymulatory wzrostu roślin


Wśród wielu problemów, które ogrodnicy muszą rozwiązać w ogrodzie , jednym z głównych problemów jest walka z chorobami i szkodnikami. Często właśnie z ich powodu wydajność rośliny może znacznie spaść, albo roślina nie przyniesie owoców, jeśli nie zostaną podjęte niezbędne środki ochrony. Aby zwalczać choroby, ogrodnicy używają różnych środków, poczynając od dobrze znanych popiołów, a kończąc na zastosowaniu nowoczesnych środków ochrony roślin, które można kupić w sklepie. Jednak nie zawsze jest nabywane w sklepie oznacza, że może uratować rośliny przed chorobą.
Często efekt użycia danego leku może być odwrotny. Dlatego wybór środków ochrony roślin musi być świadomy i oparty na czymś. Jednym z najpopularniejszych sposobów skutecznego radzenia sobie z chorobami są biostymulanty wzrostu roślin, a wśród nich chciałbym wymienić przede wszystkim lek Ecogel. Kiedy roślina jest przetwarzana przez Ecogel, produkowane są naturalne repelenty, które odstraszają owady i zapobiegają masowej inwazji roślin przez mszyce, wciornastki i inne szkodniki. Ponadto pozwala radzić sobie z wieloma chorobami dotykającymi rośliny (mączniak prawdziwy, czarna noga, zarazy, itp.).
Najczęściej, wybierając środki ochrony roślin w swoim ogrodzie, ogrodnicy zwracają uwagę na to, jak bezpiecznie z niego korzystać. W odniesieniu do Ecogel możemy powiedzieć, że: jego podstawa składa się wyłącznie z naturalnych składników, dlatego użycie Ecogel nie zaszkodzi ani samemu mieszkańcowi lata, ani zwierzętom, ani pszczołom. Będąc biostymulatorem wzrostu roślin, Ecogel przyczynia się do tego, że roślina zaczyna się rozwijać intensywniej, co jest obserwowane głównie w odniesieniu do systemu korzeniowego. Ecogel stymuluje produkcję odporności własnej rośliny i nie kumuluje się w owocach i glebie. Dlatego korzystanie z Ecogel w ogrodzie i ogrodzie pozwala uzyskać te same zdrowe i przyjazne dla środowiska owoce, a także bez ich użycia.


Jednym z ważnych etapów w procesie uprawy sadzonek jest przygotowanie nasion do siewu, a przede wszystkim - namaczanie. Nasączając nasiona, sadzonki pojawiają się wcześnie i przyjaźnie, co służy jako gwarancja uzyskania wysokiej wydajności. Ponadto nasiona traktowane Ecogel charakteryzują się zwiększonym kiełkowaniem, są mniej podatne na choroby i lepiej tolerują niekorzystne warunki. Ogród i ogród oraz pierwsze sadzonki są przyszłymi sadzonkami, ale na razie są bardzo słabe i wymagają hartowania i karmienia, ponieważ nawet najmniejsza zmiana klimatu natychmiast wpłynie na ich stan. Aby tego uniknąć, przez cały okres uprawy sadzonek należy podlewać go pod korzonkiem roztworem Ecogel i rozpylać na liściach - w ten sposób rośliny będą mogły przetrwać przeszczep, odbiór i inne stresujące sytuacje bez widocznych strat. Podlewanie znacznie zwiększa zdolność roślin do opierania się stresowi, a poprzez rozpylanie liści można uzyskać szybszy początek okresu owocowania.


Tak więc, zbliżając się do wyboru środków ochrony roślin przed szkodnikami, różnymi chorobami, należy zwrócić uwagę nie tylko na wszystkie pozytywne aspekty preparatu, ale także na skład i toksyczność składników. Obecność w nim substancji chemicznych pozwoli ocenić, jak niebezpieczne będzie jego zastosowanie dla samej rośliny i dla ludzi. Dzięki nowemu bio-stymulatorowi Ecogel to niebezpieczeństwo nie istnieje, ponieważ składa się z naturalnych składników i nie zawiera żadnych toksycznych substancji.