Płonący przystojny


Czasami zamiast kwiatów wyrasta ostra papryka - tak samo ma kolor jej owoców. Ich forma jest również różnorodna. Nawiasem mówiąc, najbardziej ostre, płonące owoce są małe.

Pieprz boi się ciepła i wiatru. Dlatego jest sadzona z bazylii, która daje cień i chroni przed wiatrem. W przeciwnym razie rośliny kołyszą się, ich korzenie spadają, a zbiory są mniejsze. Ten pieprz boi się zimna i deszczu, a lepiej jest posadzić go w ziemi tydzień później niż dzień wcześniej.

Papryki są hodowane sadzonki. Jest bardzo ciepłolubny i kochający światło. Nasiona kiełkują w temperaturze około + 20 ° C. Kiedy temperatura spada do + 1 ° C, rośliny umierają. Sadzonki przez około miesiąc hoduje się w 10-12 godzin dziennie (dla roślin dorosłych, długość dnia nie ma znaczenia). Pieprz daje wysokie plony tylko na glebie dość żyznej, wilgotnej, ale nie wytrzymuje nadmiernego suszenia. Niektóre odmiany wymagają zapylenia krzyżowego (owady).

Ostra papryka jest zbierana w fazie dojrzałości biologicznej. Przechowuj owoce w chłodnym, suchym miejscu.

Wystarczy jeden pieprz, aby zachować 3-litrowy słoik z pomidorami.

Możesz uprawiać paprykę w pokoju na parapecie.

Aby uzyskać dobre zbiory, jego nasiona wysiewa się jesienią. Powstającej rośliny nie można wyrzucić, ale na początku stycznia krzew powinien zostać przeszczepiony do nowego kraju, odcinając połowę starych pędów. Garnek postawiony na jasne okno. Można to zrobić wiele razy.

Jeśli nie jest możliwe przeprowadzenie rocznego przeszczepu, zmień co najmniej warstwę powierzchniową ziemi.

Pieprz lubi świeże powietrze, ale konieczne jest ostrożne wietrzenie pomieszczenia, aby nie schłodzić rośliny. Zimą drewniane drzewka stoją pod garnkiem z papryką.

Pieprz gromadzi dużo witaminy C i potasu. Z braku potasu w ciele ludzkim, pamięć się pogarsza, pojawia się zmęczenie, nagle ręce i nogi zaczynają zamarzać, aw nocy, jego nogi skurczyły się. Sen staje się powierzchowny, choroby nieżytowe stają się częstsze, pogarsza się praca jelit, pojawiają się modzele, apetyt znika. Rany goją się słabo, skóra swędzi, zęby się pogarszają. Wbrew temu "bukietowi" dolegliwości wystarczy jeść pieprz raz lub dwa razy dziennie. Zauważono, że pracownicy zajmujący się przetwarzaniem pieprzu nie znają zimna.

Uważa się, że witamina C jest przeszkodą na drodze do nowotworów złośliwych. W pieprzu jest znacznie więcej, niż w innych warzywach.

W medycynie gorzkie odmiany pieprzu stosuje się jako środek przeciwbólowy i rozpraszający na zapalenie mięśni, rwa kulszową, bóle reumatyczne w stawach, na dnę i katar górnych dróg oddechowych.

Nalewki z owoców są używane jako środek drażniący w zapaleniu korzeni, do produkcji tynków pieprzowych i jako silne środki owadobójcze.

Red hot pepper stymuluje apetyt, poprawia smak potraw. Jest stosowany w przemyśle napojów alkoholowych.

Odmiany pieprzu gorzkiegoOstry dekoracyjny

Doniczkowa wieloletnia bezpretensjonalna roślina. Owoce są bardzo dekoracyjne - różnorodność kolorów, kształtów i rozmiarów. Używany do przyprawiania i konserwowania.Astrakhan-147

Odmiana jest w połowie sezonu, o wysokiej wydajności. Owoce są wydłużone w kształcie stożka, o gładkiej powierzchni, czerwone, cienkościenne.Ostra papryka

Pachnące, płonące. Fotofilny, odporny na suszę. Wymaga częstego, ale nie obfitego podlewania, z przerwą podczas kwitnienia.Płomień

Pikantna przyprawa przez cały rok. Sredneranny, srednerosly. Waga owoców 50-70 g. Owoce są bardzo aromatyczne, nie wysychają.

Płonący przystojny


Papryka czerwona to roślina z rodziny Solanaceae, krewniaków ziemniaków i pomidorów.

Istnieje około dwóch tysięcy odmian czerwonego pieprzu. Indianie w dawnych czasach nie znali soli, mięsa, które pieprzyli. Najbardziej ostre płonące owoce są małe i odwrotnie.

Niektórzy hodowcy pieprz rozcieńczają zamiast kwiatów - tak bogaty jest kolor jego owoców (prawie wszystkie kolory tęczy). Ich forma jest również różnorodna.

Kiedyś Odessa słynęła z ostrych papryczek. Czerwone strąki pieprzu Polonskiego zatruwały tam robale.

Słynny Peresyp był głównym ogrodem, w którym uprawiali paprykę. Odessans twierdził, że pieprz bardzo boi się ciepła i wiatru. Dlatego został obsadzony bazylią, która daje cień i chroni przed wiatrem. W przeciwnym razie rośliny kołyszą się, ich korzenie spadają, a zbiory są mniejsze. A pieprz boi się zimna i deszczu. Dlatego uważają: lepiej jest posadzić pieprz na polu tydzień później niż dzień wcześniej.

W przeciwieństwie do innych warzyw, pieprz lubi ozon.

Sezon wegetacyjny jest długi, więc pieprz rośnie sadzonki. Jest bardzo ciepłolubny i kochający światło. Nasiona kiełkują w temperaturze około 20 ° C. Kiedy temperatura spada do + 1 ° C, rośliny umierają. Sadzonki przez około miesiąc hoduje się w 10-12 godzin dziennie (dla roślin dorosłych, długość dnia nie ma znaczenia). Krzew osiąga wysokie plony tylko na dość żyznej glebie wilgotnej, ale nie wytrzymuje przesycenia. Niektóre odmiany wymagają zapylenia krzyżowego (owady).

Zbiory ostrej papryki są zbierane w fazie dojrzałości biologicznej. Przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu.

Wiele rośnie papryka w pokoju na parapecie. Jest przydatny zarówno z punktu widzenia dekoracyjnego, jak i kulinarnego. Wystarczy jeden pieprz, aby zachować 3-litrowy słoik z pomidorami.

Aby uzyskać dobre zbiory, niektórzy ludzie sadzą go z nasion jesienią. W martwym roku roślina będzie dobrze rozwijać część korzeniową i nadziemną, a wraz z nadejściem wiosny zacznie przynosić owoce.

Jesienią roślina, która opuściła roślinę, nie może zostać odrzucona. W pierwszych dniach stycznia prześlij go do nowego kraju. Odetnij połowę starych pędów. Umieść garnek na jasnym oknie. Można to zrobić wiele razy.

Jeśli nie jest możliwe przeprowadzenie rocznego przeszczepu, konieczna jest zmiana przynajmniej powierzchniowej warstwy ziemi.

Pieprz lubi świeże powietrze, ale konieczne jest ostrożne wietrzenie pomieszczenia, aby nie schłodzić rośliny. Zimą drewniane drzewka stoją pod garnkiem z papryką.

Pieprz jest atrakcyjny, ponieważ gromadzi dużo witaminy C i potasu. Z braku potasu w ciele ludzkim, pamięć się pogarsza, pojawia się zmęczenie, nagle ręce i nogi zaczynają zamarzać, aw nocy, jego nogi skurczyły się. Sen staje się powierzchowny, zimno zapada, praca jelit się pogarsza, pojawiają się modzele. Apetyt znika, czasem bez powodu. Rany goją się słabo, skóra swędzi, jakby niemyta przez dłuższy czas, zęby się pogarszają. Czasami powieki są owinięte, bóle stawów. Wbrew temu "bukietowi" dolegliwości wystarczy jeść pieprz czerwony 1-2 razy dziennie. Zauważono, że pracownicy zajmujący się przetwarzaniem pieprzu nie znają zimna.

Obecnie uważa się, że witamina C jest przeszkodą na drodze do nowotworów złośliwych. W pieprzu jest znacznie więcej, niż w innych warzywach.

Jest jeszcze jedna własność. Wystarczy odrobina jego proszku, by nie dopuścić do "choroby morskiej" podczas burzy.

W medycynie gorzkie odmiany pieprzu stosuje się jako środek przeciwbólowy i rozpraszający na zapalenie mięśni, rwa kulszową, bóle reumatyczne w stawach, dnę, katar górnych dróg oddechowych.

Nalewki z owoców są używane jako środek drażniący w zapaleniu korzeni, do produkcji tynków pieprzowych i jako silne środki owadobójcze.

Red hot pepper stymuluje apetyt, poprawia smak potraw. Owoce czerwonego pieprzu są cenione jako przyprawa do konserw i są wykorzystywane w przemyśle napojów alkoholowych.Papryka słodka może być również wyhodowana w oknie. Mieszanka soków z papryki słodkiej i marchwi łagodzi skórę przebarwionych plam, a sok z tej mieszaniny ze sokiem szpinaku łagodzi kolkę jelitową. Sok z zielonej słodkiej papryki jest używany z naruszeniem trofizmu paznokci, włosów i cukrzycy. Pieprz nie powinien być stosowany w chorobie wrzodowej, zapaleniu żołądka, zapaleniu pęcherzyka żółciowego.