Czy to jest tak szkodliwe dla kreta?


Szeroko rozpowszechniony pogląd na temat wielkiej krzywdy, która rzekomo powoduje pieprzyk w ogrodzie, szczerze mówiąc, nie jest całkowicie prawdziwy. To małe zwierzę nie będzie żyło bez jedzenia i jednego dnia. I żywność pochodzenia zwierzęcego. Niszczy szkodliwe owady w różnych odmianach, w tym wirewormy, niedźwiedzie, larwy żuka majowego, a także ślimaki i wszy. Nie ominie go mysz, która wpada w kretowisko i dżdżownicę.


Moli nieustannie kopią dziury w ziemi w poszukiwaniu pożywienia, rozluźniając i mieszając glebę, podczas gdy staje się ona bardziej płodna. Ale jednocześnie niszczy ścieżki, trawniki, klomby. Powszechnie panujący pogląd, że krety zjadają korzenie drzew są nieprawidłowe. Mole czasami je denudują, a rośliny mogą zacząć zanikać. A korzenie roślin i roślin okopowych są gryzione nie przez mole, ale przez myszy i niedźwiedzie, które chodzą po dziurach, dopóki nie zostaną złapane przez kret.
A jednak, jeśli krety szkodzą Twojemu ogrodowi lub ogrodowi, będziesz musiał się ich pozbyć. Jak to jest łatwiej zrobić? Przede wszystkim staraj się nie niszczyć swoich ruchów, a następnie nie kopią ich na swojej stronie w nowym miejscu. A odpychanie moli na końcach łóżek to ułożone szmaty, bogato zwilżone substancjami zapachowymi - nafta, węglik itp.
Spróbuj wykopać przekrój rowu o głębokości 50-60 cm, nakreśl tam potłuczone szkło. Niewidome zwierzę, potykając się o szybę, zranią nos i odejdą. I tak, że kret nie dostanie się do twojej szklarni, pochowany jest łupek lub puszka lub możesz umieścić pachnącą kolendrę wokół szklarni, której zapach nie podoba się kretowi.
Możesz pozbyć się moli, nie zabijając ich, z pomocą hałasu. Połóż kilka hałaśliwych gramofonów, wzmacniając je na metalowych rurach wbitych w ziemię. Moli boją się wibracji i pozostawiają was ... swoim sąsiadom.
Pojawił się również na rynku i elektronicznych przerażających kretów, które utknęły w ziemi. Zasada ich działania jest inna niż w przypadku gramofonów, a tym samym oznacza stworzenie wibracji gleby i, bez zabijania, odstraszenie zwierzęcia. Ta instalacja działa przez całe lato z zestawu baterii. Istnieje wiele innych bezkrwawych sposobów na pozbycie się kretów, które często są pisane przez ogrodników.
Cóż, jeśli masz dużo na swoim losie i zdecydowałeś się wypowiedzieć im wojnę, to za ich złapanie jest skuteczna pułapka-krotovka, która jest pierścieniem z drutu. Wprowadź mole, ale nie wyjdź. Ostatnio przynęty niszczące krety były w sprzedaży. Na drodze układane są 5-6 grudek, posypane ziemią.
Autor wielokrotnie powtarzał swoje stanowisko na łamach prasy - uporczywie ścigając "swojego" kreta - to jak ochrona szkodników. Trzeba zniszczyć prawdziwych wrogów ogrodu - myszy i medvedok, które zranią twoje plony, a nie ich wroga - kret.