Mówca ptaków


Przywiozłeś papugę, żeby z niej zerwać, przede wszystkim "interesującego rozmówcę". W takim przypadku pośpiesz się - w końcu musisz zacząć, jak u ludzi, od najmłodszych lat. Życzymy powodzenia ...Do treningu najlepiej dopasowanej młodej papugi. Istnieje opinia, że kobiety wolniej się uczą, tak właśnie jest. Ale potem wymawiają słowa wyraźnie i głośno, aby mężczyzna zazdrościł. Kobiety są również lepiej oswojone, więc jeśli masz "dziewczynę", nie martw się. W końcu nie jest łatwo odróżnić go od samca w wieku piskląt.

Ptaki w "niemowlęctwie" osoby, która opanowała jego głos, prawie na pewno potrafią naśladować mowę. Zwykle osiąga się to poprzez trening dłoni i głosu wciąż bardzo małego, nie adepta pisklęcia, który jest wyjmowany z pudełka lęgowego, trzymany w dłoni, rozgrzewający i wymawiający coś spokojnym i spokojnym głosem. Taki jest sekret udanego uczenia się.

Sam możesz oswoić swojego budgie, nawet jeśli w wieku 40-45 dni jest całkowicie dziki i unika twojej dłoni.

Po zabraniu papugi do domu pozwól jej przyzwyczaić się do nowego środowiska, niezależnego życia bez rodziców, braci i sióstr. Przez pierwsze trzy lub cztery dni staraj się mniej przeszkadzać ptakowi, nie rób gwałtownych ruchów w pobliżu klatki. Rozmowa z papugą może i powinna być natychmiastowa, pieszczotliwie nazywając go po imieniu. Zwykle w pseudonimie papugi są szumiące dźwięki. To najwyraźniej nie jest przypadkowe, ponieważ papużki faliste szybko przyswajają imiona.

Niezbędnym warunkiem nauki jest brak jakichkolwiek innych ptaków w domu. W przeciwnym razie nauczy się gwizdać, śpiewać na podobieństwo złotego, chizhya itd., Ale nie nauczy się dźwięków ludzkiej mowy. Papugi są bardzo towarzyskie, więc docierają do ludzi wokół nich, co jest ważnym elementem w treningu ptaków. Niektórzy amatorzy używają magnetofonów, ale nie powinni się zbytnio przejmować nagraniami audio, chociaż jest to wygodniejsze, a intonacje głosu na kasecie audio są takie same. Lepiej komunikować się ze swoim zwierzakiem przynajmniej dwa razy dziennie.

Nauczyciel powinien być tylko jednym, osobą, której ptak karmi uczucia. Każdego dnia, kilka razy dziennie, trzeba usiąść przed klatką dla ptaków i wyraźnie, w jednej intonacji, wypowiadać te same słowa. Niektórzy kochankowie doradzają kilka cieni w klatce. Trening trwa do momentu, gdy papuga nauczy się poprawnie wymawiać to, czego się uczy. Do prób wymowy słów można zachęcić papugę, oferując mu przyjemność. Treningi trwają od 5 do 15 minut.

Naucz swojego zwierzaka do mówienia, a nigdy nie będziesz miał braku komunikacji. Ale nie zawsze jest konieczne dzielenie się bardzo ważnymi informacjami z papugą, ale okaże się to żartem:

Zadzwoń do KGB:

- Powiedz mi, czy moja papuga nie poleciała do ciebie?

W odpowiedzi znaczna cisza.

- Jeśli polecisz, pamiętaj - nie podzielam jego przekonań politycznych.

Pamiętaj więc, jeśli jesteś fanem wywrotowego rozumowania - lepiej zdobądź świnkę morską. Nie mówią, ale są też bardzo mili.