Kocham moje ptaki - wszystkich karmię


Aby utrzymać produkcję jaj drobiowych na wysokim poziomie, najlepiej wykorzystuj naturalne źródła witamin w lecie, ale nie zapomnij o paszach białkowych. Przydatne jest podawanie mokrego zacieru z paszy dla zwierząt i warzyw. Wraz z nadejściem ciepła niektóre kurczęta i indyki przestają być przenoszone. Siej takiego ptaka i karm go miażdżonym posiłkiem, odtłuszczonym, innymi paszami białkowymi.

Kontynuuj używanie odpadów żywnościowych, odpadów ogrodowych i ogrodowych w karmie dla ptaków, organizuj schronienia w cieniu i chaty do chodzenia, aby chronić ptaki przed słońcem. Ponadto konieczne jest wzmocnienie wentylacji w kurnikach (w pomieszczeniu dla dorosłego ptaka, aby odsłonić oszklone ramy, a także dokręcić otwory okienne metalową kratą.

Opiekuj się zimowaniem soku witaminowego z koniczyny, lucerny, pokrzywy i innych ziół, stosując sztuczne suszenie lub suszenie. Możesz zbierać liście klonu, lipy, akacji, brzozy, osiki, wierzby, topoli, czarnego bzu. Mają znacznie więcej witamin. Gałęzie wiązane w małych miotłach, suche w cieniu pod baldachimem, na wietrze lub przeciąg w suchym pomieszczeniu. Możesz powiesić się na strychu, a następnie spasować w stosy. Kontynuuj monitorowanie wzrostu i rozwoju młodego stada, okresowo ważąc 1-2% populacji. Od 30-dniowych indyków i piskląt zaczynają produkować na pastwisku. Kaczki też, przez cały dzień, biegają po stawach i stawach. Poidła i karmniki dla wszystkich rodzajów ptaków, aby wynieść się na spacer i dać im jedzenie. Systematycznie oczyść karmniki z gruzu, resztki jedzenia, umyj i zdezynfekuj. Karmi naturalne ciała wodne (algi) zmieszane z suchymi składnikami diety. Trzymając kaczki w akwariach, wystarczy je karmić raz dziennie. Siano i kiszonki są zbierane dla kaczek i gęsi z trawy skoszonej na etapie pączkowania.

Gęsi należy podawać wieczorem ze skoncentrowaną paszą (50-70 g na głowę). Przechowując je na obszarach spacerowych w pobliżu kurnika lub w zagrodach, oprócz zboża i mieszanki paszowej, odżywiają się dużą ilością zielonej masy. Po wypasie gęsi na pastwisku nie zapomnij oczyścić domu z miotu, ściółka jest wysuszona.

W lipcu wszystkie rodzaje drobiu obejmują zieloną żywność w diecie, aby stworzyć rezerwę witamin w organizmie. Użyj świeżo pokrojoną młodą trawę (koniki), koniczynę, lucernę, pokrzywy, a także zielone liście kapusty, buraki, sałatę i szpinak.

Żniwa witaminowego w postaci siana, mąki siano, pasty białkowo-witaminowe, kiszonki. Możesz zorganizować zbiór nasion traw ozdobnych chwastów (komosa ryżowa, szczawik koński, pokrzywa, proso drobiowe, groszek, powój, szczypiec, łopian, grzyba wielbłąd): zawierają one wiele niezbędnych substancji odżywczych i substancji zapachowych dla ptaka. Zebrane nasiona powinny być przechowywane w suchym chłodnym miejscu, a następnie w okresie jesienno-zimowym, aby karmić ptaka w małych dawkach.

Zwróć uwagę na ptaki nawożące minerały. Zapotrzebowanie na makro i mikroelementy zwiększa się ze względu na zwiększone spożycie witamin. Uważaj na jaja dorosłego ptaka.

W lipcu, szczególnie u kurcząt mięsnych i indyków, instynkt samozapyleniowy jest bardzo wyraźny. W związku z tym, warstwy, które zaprzestały składania jaj, powinny zostać przeszczepione, a tempo ich podawania należy zwiększyć. Ptak, wznowione składanie jaj, powrót do stada.

Dla kaczek i gęsi zawartych w zbiornikach wodnych dobrze jest przygotować dobre jedzenie na zimę - algi, rzęsy, najstarsze, w których jest dużo białka, cały kompleks witamin i minerałów. Rośliny powinny być suszone.

W celu nabycia stad hodowlanych gęsi młode zwierzęta wybiera się w wieku 63 dni o żywej wadze 3,4-4 kg. W 68-75 dni gęsi zaczynają się łuszczyć i można je wyłuskać zbierając puchate surowce. Szczególną wartość stanowi puch w szyi i klatce piersiowej.

Przepiórki i perliczki cięte na zielenie i odpady roślinne powinny być karmione w nieograniczonych ilościach. W ciągu dnia okresowo zbieraj jajka, aby nie zanieczyścić muszli. Układanie jaj składanych będzie musiało zostać odrzucone.

Lipie w karmie można dodać dobrze posiekane warzywa (wielkość cząstek 0,2-0,5 cm): młoda koniczyna, lucerna, rzepak, pokrzywa, cebula. Zielonej cebuli, której szczególnie nie lubią indyki, nie należy podawać wieczorem, gdyż nocą odczuwają silne pragnienie i dlatego zachowują się niespokojnie. Trzymaj pisklę oddzielnie od dorosłego ptaka na trawiastych łodygach, ściernisku, niedogodności, zmieniając miejsce co dwa do trzech tygodni.