Moydodyr dla świnki


To nie prawda, że świnia jest brudnym zwierzęciem. Nie, jest niesamowicie dokładna. W przeciwieństwie do owcy i krowy, świnia nigdy nie będzie leżała na kale, jeśli w szopie jest wystarczająco dużo miejsca. Ilość brudu na tym zwierzęciu jest wprost proporcjonalna do lenistwa i zaniedbania właściciela.
Ale świnia w brudnej kałuży w lecie to inna sprawa.
Po pierwsze, dla normalnego przekazywania ciepła. Na skórze jej gruczołów potowych nie ma tak wiele, więc termoregulacja ciała jest bardzo trudna. Kałuża jest jak chłodna kąpiel.
Po drugie, jest to również kąpiel błotna, która korzystnie wpływa na skórę, ratując zwierzę przed zapaleniem skóry i przypadkiem niezakaźnego pochodzenia. Solidna skorupa wyschniętego błota chroni świnie przed muchami, muchami, bąkami. Innymi słowy, nie można ich uratować: szyja jest krótka, ogon jest mały, skóra nieaktywna.
Jeśli masz w pobliżu staw z piaszczystym dnem, nie odmawiaj mu mola w przyjemności "poplyuhatsya". Zwierzęta pływają dobrze i robią to z przyjemnością.
Jeśli nie ma takiej możliwości, to przynajmniej w okresie gorącym co najmniej okresowo należy ją spłukiwać z konewki i węża (ale woda nie powinna być zimna).
Od zabiegów wodnych zwierzęta stają się silne i zdrowe. Organizm hartowany jest w stanie oprzeć się chorobie i rzadko będziesz musiał skontaktować się z weterynarzem.