Mięso koziego - kozie


W moim ogrodzie znajduje się kolekcja roślin o wybitnych walorach paszowych.MalvaJest to bezpretensjonalny rocznik roślin zielnych. Sadzonki wytrzymują mrozy do -3 ° C. Dojrzałe rośliny - do -8 ° C. Bardzo wrażliwy na jasny dzień. Jeśli potrzebuję nasion, to sypam ślaz grubo na początku maja, a po 40 dniach na wysokości 50 cm kwitnie.

Dla celów paszowych, siać roślinę w opuszczonych obszarach wypełnionych nawozem od połowy czerwca do połowy lipca. Przy dostatecznym podlewaniu pod koniec lata, gdy roślina jest rzadka na 40x40 cm, rosną zarośla do 2,5-3 m. Gęsto rozgałęzione i dobrze liściaste, delikatne rośliny chętnie zjadają wszystkie zwierzęta. Zielona masa zawiera do 25% białka, dużo karotenu.

Używam malwy i za kulisami, sadzam ją na północnej stronie łóżka z ciepłolubnymi roślinami (ogórki, cukinia, melony). Pędy rosnące w kierunku łóżka, nieustannie zrywające, karmiące młode króliki. Korzenie wnikają w głąb bez zubożenia łóżek, a muliste kwiaty przyciągają pszczoły i inne pożyteczne owady. Używam ich na sucho, jako oryginalnej pikantnej przyprawy o leczniczych właściwościach.

Jeśli letnie łóżka zostaną opuszczone, a następnie posadzone w tym miejscu, a następnie zaorane ślazowisko jest jednym z najlepszych zielonych nawozów.Barwienie WeidaTo dwuletnia rodzina z rodziny krzyżowej. W pierwszym roku rośnie powoli, zwiększając mocny korzeń do zimowania. W drugim roku rzuca słabo rozgałęzione pędy do 1,5 m wysokości, a kwitnie pod koniec maja, przyciągając do niego pszczoły. Daje ponad 500-800 kg zieleni od stu na początku czerwca, kiedy jest bardzo mało paszy.

W zielonych liściach Vida, do 28% białka i tylko 10% błonnika. Kapusta, rośliny strączkowe i inne rośliny wysokobiałkowe zawierają dwa do trzech razy więcej błonnika. Ale trudno jest je przyswoić, szczególnie w przypadku drobiu.

Wysuszamy delikatne liście waidy, okazuje się bardzo przydatna wysokobiałkowa przyprawa do wszystkich potraw.Kozi i góraleW moim ogrodzie od ponad 15 lat alpinista Weirich rośnie, a między rzędami ogrodu rośnie orientalna koza. Pod koniec kwietnia wykopuję gęste pędy roślin, z których przygotowujemy pyszne dania. Obracaj bułką tartą, zwilż w ubitych jajach i smaż jak szparagi. Pędy góralskie są niezwykle delikatne i pożywne, dają pikantną kwaskowatość. Ale pędy mięsa koziego nie ustępują jakości mięsa, są nie do odróżnienia pod względem smaku od białych grzybów.

Alpinista Veyriha rośnie bardzo szybko, jak bambus, osiągając wysokość 3 m. Zieloni z splotem i alpinizmem oraz koziołkiem dają ponad tonę.

Nasze kózki uwielbiają to danie: w pędach alpinisty i kozła przyprawionego wonnym ślazem. Bez względu na to, jak dobrze są karmione, te zioła są spożywane bez pozostałości. A z wdzięczności dają dziennie do 6 litrów mleka o wysokiej zawartości tłuszczu i właściwościach leczniczych!Giennadij Fiodorowicz Raspopow , Nowogród, osada Borowiczów, SiewiernyJagnięta mają biegunkę!Co robić Przypomniałem sobie, jak traktowałem cielęta z tej samej plagi. Przebił kości w piecu - kurczak, wołowina, w każdym razie - rozgrzany do białości i źródło. Możesz po prostu przełamać młotek.

Do każdego karmy dodałem proszek uzyskany na końcu noża do mleka. Natychmiast po sproszkowaniu kości dał napar z jagnięciny na siano, wywary z wiśni, czereśni i kory dębu. Wszystkie te środki; bardzo silny, więc jeśli biegunka nie jest zbytnio dokuczliwa młodym, to lepiej użyć leku łagodniejszego, na przykład napar z szyszek siarki olchowej: 1 łyżka. łyżka szyszek należy zalać 1 litrem wrzącej wody, nalegać 3-4 godziny i podać drinka.Alexey Ukolov , Primorsky Krai