"Urządzenia gospodarstwa domowego" dla kurcząt


Nowo wyklute pisklęta są bezradne i zimne. Jak im pomóc? Spróbuj zbudować proste i jednocześnie skuteczne urządzenie (ryc. 1). Weź szklany słoik 0,5-0,7 litra nakręcaną metalową pokrywką. W blaszanej pokrywie wyciąć otwór o takiej średnicy, aby gwintowana część wkładu żarówki elektrycznej była ciasno dopasowana. Rozwiń kasetę. Pomiędzy górną a dolną częścią nakładki i połącz połówki wkładu. Pozostaje przykręcić 15-20 watową żarówkę (nie więcej!) I opuścić ją do szklanego słoika, przykręcając pokrywkę. Teraz możesz włączyć sieć - okazało się świetną butelką z gorącą wodą dla kur. Sami określają, ile są blisko niej. Jeśli jest gorąco, po prostu trzymaj się z daleka.
Bardzo ważne jest, aby stworzyć wygodne karmniki dla niemowląt (ryc. 2).
W najprostszym projekcie możesz użyć zwykłego pudełka o niskich (2-3 cm) bokach. Dzielenie go kratą stojaków, na których będą skakać i dziobać paszę z powstałych komórek. Z takiego podajnika kurczęta nie będą w stanie rozproszyć zacieru za pomocą łap.
Możesz spróbować zbudować skrzynkę podawczą (ryc. 3), o wysokości około 30 cm, uchwyt do góry przymocowany jest u góry, haczyki są przymocowane do boków, aby zabezpieczyć pokrywę. Zamiast ścian - kraty ze wszystkich stron. Otwieranie klatki piersiowej, wlewanie jedzenia, zamykanie pokrywy ponownie. Karmnik przeznaczony jest dla dużego potomstwa młodych zwierząt. Za pomocą tego koryta pokrywa się paszę, a kurczęta dziobią ją, wtykając głowy między pręty kratki. W takim przypadku pasza nie jest odbierana, a kurczaki są przyzwyczajone do zamówienia. W końcu są jak dzieci.