Silniejszy kot bez bestii


Moja sąsiadka, nauczycielka z liceum, Anna Petrovna, nie spodziewała się, że jej ukochany kot, Gunya, da jej takie baty. Kto by pomyślał, że nieszkodliwy głupek zareagowałby na tradycyjne szkolne metody edukacji, takie jak "stanąć w kącie, wyjść z klasy".

Tak się złożyło, że po upadku kot wszedł w "cudzołóstwo" - przez dwa lub trzy dni zniknął z domu.

Po kolejnej nieobecności hostessa umieściła go w szafie i zamknęła. Dopiero następnego dnia uświadomiła sobie: "Co zrobiłem, zapomniałem o kocie!". Otworzyła drzwi szafy, rakieta kotka wyleciała z "celi kary" iz krzykiem chwyciła nogi kochanki, zatrzaskując zęby i pazury. Ani krzyki, ani wołania o pomoc nie pomogły. W jakiś sposób uwolniona od kota, Anna Petrovna nie mogła się obejść. Co się stało z czułym i kochającym zwierzakiem? Ale faktem jest, że w ekstremalnych warunkach nawet najbardziej delikatne zwierzę może stać się zagrożeniem dla właścicieli, stając się agresywnym i złym. Ponad 100 lat temu, I.A. Krylov w swojej bajce "Myszka i szczur".Jewgienij Władimirowicz Filatow , kandydat nauk weterynaryjnych, Samara

Na szklance, na małym kotku, szybko wlaćOdkąd pamiętam, koty zawsze mieszkały w naszym domu. A teraz mam trzy koty mieszkające w moim mieszkaniu. Każdy ma inny charakter i nawyki. Zdarza się, że ktoś z nich jest chory. Na szczęście weterynarz nie musiał iść. Może dlatego, że choroby nie były poważne, ale może lekarstwo, którego używam, jest tak skuteczne. Środkiem na to jest dobrze znana wódka. Tylko nie myśl, że Vaska i Murka chętnie zetrą taki "narkotyk". Powoli należy za pomocą pipety wstrzyknąć pacjentowi 8-10 kropli trzy razy dziennie.

Uratowała moje zwierzęta i przeziębienia, w tym bardzo silne. Kot zakasłał i kichnął jak mężczyzna. I wziął ten lek kilka razy, zasnął, owinięty w koc, a choroba ustąpiła.

Wódka pomogła mojemu kotu, nawet gdy źle wypadł z czwartego piętra. Leżał przez dwa dni, odmawiając jedzenia. A potem pomyślałem, może moje lekarstwo też tu pomoże? I to naprawdę pomogło. Było wiele podobnych przypadków. Oczywiście nie jest to panaceum na wszystkie choroby kotów, zdarza się, że tylko weterynarz może pomóc. Ale to narzędzie, jak sądzę, zasługuje na uwagę i może być przydatne dla kogoś.Nikolai Aleksandrovich Nikonorov , Samara