Relacja z jesiennego ogrodu


Sezon wakacyjny dobiega końca, nasze krótkie rosyjskie lato się skończyło. Ale przez długi czas tacy entuzjaści jak ja nie opuszczą swoich stron. Konieczne będzie pokrycie winogron, brzoskwiń, orzechów włoskich, moreli, jeżyn po pierwszych mrozach w zimie, ale co jeszcze.
Uwielbiam być jesienią w ogrodzie! Jedna, cisza, spokój. Hałas tartaków, zwany muzyką współczesną, krzyki i krzyki tych, którzy kąpią się w stawie, zostaną stłumione. Nawet żebrające psy nie będą widoczne. Niektóre wrony i stada titmouse.
Zanurz się w piwnicy, ustaw gronowe wino, złap pięty jabłek, włącz płytki na werandzie ... Dobrze! Frolic w powietrzu, pojawiający się od czasu do czasu na werandzie i nie potrzebujący żadnych telewizyjnych pasji, modnych talk show.
Ale za płotem pojawił się trójkolorowy biało-czerwono-czarny kot. Zareagowała gwałtownie na "kitty, kitty, kitty", przebiła się przez sieć i pobiegła, wpatrując się uważnie w jej oczy. Położyłem jej na próbę dwa makarony z puszki gulaszu, która natychmiast zniknęła. Kiedy makaron był w połowie po lewej stronie, kot pobiegł dalej, wywołując uczucie urazy: cholernie niewdzięczny!
Po obiedzie pojawiła się ponownie, prowadząc dwa kociaki. Jedna była czerwona z białym, druga matką była trójkolorowa. Rozumiałem: matka doprowadziła ich do miejsca, w którym żyją.
Znalazłem dwa jajka, ugotowane i surowe. I jedno i drugie na pół z pokruszoną skórką chleba natychmiast zniknęło. Potem złapał kocięta, przyniósł je na werandę i usiadł na szmatce obok gorącej płytki. Co za duet z "Kurly-Murly" nagrodzili mnie!
Zostawiając je, połóż na drzwiach, załóż ciepłe stare buty. Doomed. Inni obywatele nie zrozumieją, że różnica między rośliną, zwierzęciem i człowiekiem polega na tym, że roślina nie wie, jak się aktywnie poruszać, zwierzę nie mówi. W przeciwnym razie wszystko jest takie samo: geny, dziedziczenie, prawa Mendla-Morgana, miłość do jedzenia, słońce i życie, pragnienie rozmnażania, zwłaszcza nawożenie ...
Psychiatrzy wiedzą, jak szybko człowiek zmienia się w zwierzę, a nawet roślinę z chorobą mózgu. Kot ma uczucia macierzyńskie wyższe niż kobiety rasy ludzkiej.
Sentymentalni ludzie wprowadzają zwierzęta do ogrodu na wiosnę, zostają tam jesienią, nie zdając sobie sprawy, że powolna śmierć z głodu i mrozu jest gorsza niż szybka śmierć od utonięcia w dzieciństwie.
Kiedy jesteś sam w jesiennym ogrodzie, przychodzą do Ciebie dziwne myśli, zaczynasz bardzo dużo rozumieć.
Pomyśl, uroczych letnich mieszkańców, jak żyją Twoje pupile, dzięki którym zaaranżowałeś tymczasowy komfort swoich letnich wakacji.