Hodujemy nutrie


Dlaczego występują niepożądane whelping w nutriach?

Przyczyny dysfunkcjonalnego porodu mogą być różne: urazy, złe traktowanie ciężarnych samic, nagłe zmiany warunków przetrzymywania. Brak soczystej paszy lub wody pitnej, produkty o złej jakości (pleśniowy, stęchły itp.) Mają również niekorzystny wpływ na ciążę samic.

Zaleca się, aby dieta zwierząt obejmowała paszę pochodzenia zwierzęcego (2-3%), minerały (sól, wapń, fosfor itp.), Witaminy. Samice plemienne nie powinny być nadprodukowane.Jaka jest różnica między kategoriami włosów w nutriach?

W postaci i funkcjonalnej wartości odżywek włosów podzielonych na wibrysy, prowadnice, osłonę i puch.

Vibrissae - najdłuższe, grube i elastyczne włosy. Większość z nich znajduje się na głowie (usta, brwi, policzki). Jest to najmniejsza grupa włosów o wysokiej czułości (zakończenia nerwowe są odpowiednie dla cebulek włosów).

Przewodniki pokrywają część składników odżywczych. Ich długość na grzbiecie u dorosłych zwierząt wynosi 40-69 mm, na brzuchu - 25-45 mm. Osiowa długość i grubość są znacznie mniejsze niż prowadnic. Zarówno sam, jak i inni pełnią funkcję ochronną.

Włosy w dół - najkrótsze, cienkie i liczne, około 93% z nich na grzbiecie i 98% wszystkich włosów na brzuchu.Jak sztucznie karmić szczenięta nutrii, jeśli kobieta zmarła?

Młode zwierzęta mogą być hodowane bez matek podczas specjalnego karmienia. W tym celu przez pierwsze pięć dni co 3 godziny (od 6 do 19 godzin) szczeniak otrzymuje pipetę (1 ml) świeżego, niegotowanego mleka, ogrzanego do 35 stopni. Pod koniec pierwszej dekady dawkę zwiększa się do 5 ml na karmienie lub 30 ml na dzień na głowę.

Od szóstego dnia lepiej jest podawać mleko z fiolki z sutkiem, z tego samego wieku można karmić wycierane jabłka, marchewki, resztki owsianki lub okruchy chleba, moczone w mleku (5 g). W dziesięciodniowym wieku wskaźnik chleba stopniowo wzrasta do 20 gramów dziennie, a od piętnastodniowego dnia można go zastąpić wilgotnym pokarmem lub ziarnem (na parze).Jak chronić nutrie przed grzybicą, jeśli jedna z kobiet jest chora?

Chora kobieta powinna zostać przeszczepiona do oddzielnej klatki i skontaktować się z weterynarzem. Po potwierdzeniu diagnozy wszystkie zwierzęta są szczepione szczepionką "Mentavac", a podczas opieki nad chorymi używają oddzielnego sprzętu. Należy pamiętać, że grzybica może przejść od chorego zwierzęcia do osoby i odwrotnie.Jakie są szczególne cechy odżywcze w porównaniu do innych rodzajów zwierząt futerkowych?

Nutrias nie mają ścisłej sezonowości rozmnażania. Przy dobrych warunkach żywienia i karmienia mogą kojarzyć się przez cały rok. Dojrzałość płciowa samców i samic występuje w wieku 4-5 miesięcy, ale wolno im się kojarzyć w wieku 8-9 miesięcy.

Dojrzałe samce są stale aktywne. Ciepło samic (polowanie seksualne) powtarza się okresowo co 24-30 dni, au kobiet występuje pierwszego lub trzeciego dnia po urodzeniu.W jakim wieku musisz pozwolić na połączenie nutrii?

Pomimo wczesnego okresu dojrzewania, najbardziej racjonalne jest pozostawienie samic w wieku 6-8 miesięcy w kryciu, mężczyźni - 7-9 miesięcy o wadze żywej wynoszącej co najmniej 3,5-4 kg. Kiedy samice mieszają się we wcześniejszym okresie, ich płodność i płodność zazwyczaj maleją, wzrasta liczba martwych płodów, a liczba żywych szczeniąt po urodzeniu maleje.

Ponadto, przy wczesnym przesadzaniu do samic, samce czasem wykazują uzależniający efekt i nie chcą przykrywać samic podczas polowania. Gdy krycie jest opóźnione, samice rosną w tłuszczu i gorzej nawożą.Jakie są zalety i wady różnych metod kojarzenia nutrii?

W wolnym kryciu, czasami nazywanym piórem, grupa samic jest uwalniana do pióra wraz z kilkoma samcami. Aby ostrzec walki zwierząt, spadają one w tym samym czasie. Gdy samice przychodzą na polowanie, samce pokrywają je. Jeśli nawet jeden z producentów okaże się nieaktywny, kobiety będą objęte innymi.

Regularnie identyfikując sondujące ciężarne kobiety, są one umieszczane w oddzielnych komórkach. Ta metoda kojarzenia zwierząt jest najbardziej niezawodna i najmniej czasochłonna. Wadą tego jest to, że niemożliwe jest ustalenie ojca szczeniąt.

Aby dokładnie poznać pochodzenie młodych, użyj krycia "kosyachny". W tym przypadku, do dziesięciu samic i jednego samca umieszcza się w jednej klatce. Okresowo sprawdzają także zapłodnienie samic i wypisywanie kobiet w ciąży. W porównaniu z freestyle'em, z lepszym koszenie, powstają lepsze warunki do pracy hodowlanej. Z drugiej jednak strony, jeśli złapany zostanie nieakceptowany seksualnie lub sterylny samiec, ocena wyników reprodukcji zostanie opóźniona, a co za tym idzie, wydajność zwierząt hodowlanych wyraźnie się zmniejszy.

Chociaż podsadzanie lub ręczna metoda kojarzenia nutrii jest bardziej pracochłonna, jest bezpieczniejsza, dlatego lepiej ją stosować na farmach. Istota tej metody polega na tym, że samicę umieszcza się w okresie polowania na samca: po raz pierwszy - w ciągu pierwszych trzech dni po sienowaniu.

Jeśli polowanie nie nastąpi, kobieta ucieka od samca, a następnie para musi usiąść. W ciągu najbliższych dwóch lub trzech dni partnerzy zostaną ponownie połączeni. Kiedy pojawiło się krycie, wskazane jest, aby następnego dnia założyć drugą warstwę.

Trudno jest określić stan polowania na nutrie na podstawie objawów zewnętrznych, dlatego zaleca się sporządzenie harmonogramu ponownego sadzenia, zakładając, że polowanie seksualne powtarza się po 22-28 dniach.Jaka jest różnica między białymi nutami azerskimi a białymi włoskimi?

Białe włoskie nutrii weszły do ZSRR w 1958 roku. W przeciwieństwie do białego Azerii zwierzęta te nie mają plam pigmentowych, ale podpatrują i okrywają włosy lekkim kremowym odcieniem. Skóra na otwartych obszarach jest różowa, wibrysy są białe, oczy są brązowe. Wśród białej włoskiej podpowiedzi nie ma zwierząt z żółtobiałym podszyciem. Przez powtarzalność różnią się niewiele od standardowych nutrii.