Kurczaki rosną


Niektóre kury hodowane pod kurą przez długi czas nie stoją na nogach. Dla mojego krewnego dzieje się to w każdym potomstwie. To, czego po prostu nie zrobili: zakopałem witaminy w ustach, oleje rybne, ale nic nie pomogło. Long szukał wyjścia i znalazł.

Kiedy pisklęta już biegają po pudełku, ale niektóre wciąż nie stoją na nogach, sadzę je z powrotem pod kurą. Po spędzeniu nocy pod nim, kurczęta zaczynają chodzić bez trudności. Jeśli nie pójdą tak, powtarzam procedurę następnej nocy. Ale wcześniej kurczęta muszą się karmić i pić.

W celu utrzymania kurcząt zrobiłem proste urządzenie, które z powodzeniem używam. Noworodki są dobrze chronione przed przeziębieniem.

W skrzyni ze sklejki wyciąć otwory do wejścia i przymocować drzwi. Dno pokryte jest workiem. Przewód z żarówki zwinął się na drążku i przymocował go do pudełka powyżej. Sama lampa została umieszczona w szufladzie i podłączona.

Jeśli kurczęta są zbite w górę - są zimne, a ja upuszczam żarówkę niżej.

Później zabieram pudło na podwórko i przeciągam przewód przez okno do domu. Wokół skrzynki znajduje się miejsce dla chodzącego potomstwa. Kurczaki zamarzają - natychmiast chowają się w domu pod żarówką. Wieczorem nie muszą jeździć pod dachem, sami wpadają do skrzyni. Pozostaje tylko zamknąć drzwi i przenieść dom do stodoły lub domu.Alexander Filatov , region Samara, Kinel

Nasz kurczak to brojlerChcemy kupić kurczaki brojlery na lato, ale nie wiemy, jak się nimi zaopiekować. Powiedz nam.

I.I. Ivanov , SyzranNajlepiej kupować hybrydowe kurczęta brojlery w wyspecjalizowanych gospodarstwach, gdzie zawodowo zajmują się ich hodowlą. Przy wyborze zwracaj uwagę na aktywność ptaka, ciała i upierzenia. Oczy powinny być czyste, powieki całkowicie otwarte. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, radzę ci nie ryzykować. W końcu nawet niewielka wada na pewno ujawni się w przyszłości ...

Zwykle kurczęta brojlery są najczęściej kupowane w wieku jednego dnia, kiedy ich koszt jest minimalny. Ale polecam kupowanie ptaków w wieku 10 dni, ponieważ główne straty młodego stada występują w pierwszych dniach życia.

Aby utrzymać kurczęta w stanie nienaruszonym, musisz je prawidłowo karmić. Młody drób dowolnego drobiu jest szczególnie wrażliwy na skład i jakość paszy w pierwszych miesiącach życia. Początkowo nie wprowadzaj do diety paszy dla kurcząt zawierających błonnik - może to prowadzić do drgawek. Do 10 dnia życia możesz karmić je gotowanymi jajkami i płatkami zbożowymi. Następnie, zwiększając karmienie do pięciu do siedmiu razy dziennie, zacznij dodawać inny pokarm. Aby poprawić trawienie, radzę dać ptakom drobne żwirowe i mielone skorupki jajek. Jeśli nie zostanie to zrobione, może pojawić się przyklejanie pokarmu do wola, a ptak umrze z głodu (ponieważ nie mogą jeść). Woda w domu powinna być świeża przez cały czas, o temperaturze około 20 ° C. Zmień go co 1,5-2 godziny, a resztę kanału usuń po 20-30 minutach.

Kurczaki brojlery (a także inne rasy kur) podlegają różnym chorobom: krzywicy, zagęszczania stawów, zwyrodnienia, skrzywienia nóg, różnych chorób zakaźnych i żołądkowo-jelitowych. Do ich profilaktyki polecam suplementy witaminowe i mineralne z brojlerów i witamin (Rosja) - mogą zastąpić większość mieszanek paszowych. Używaj ich ściśle według wskazówek na opakowaniu. Korzystając z tych suplementów, uratowałem prawie wszystkie moje kurczęta. Aby zapobiec chorobom przewodu pokarmowego, dodaj 0,1% roztwór nadmanganianu potasu do studni wody pitnej po porannym karmieniu, po 15-20 minutach tę wodę należy zastąpić świeżą wodą.

Aby kury czuły się dobrze, muszą stworzyć odpowiednie warunki mieszkaniowe. Ptaki zamknięte w zamkniętej klatce znacznie częściej chorują niż te, które chodzą w otwartych zagrodach lub wolierach. Ale jeśli trzymasz kurczęta w pobliżu, zadbaj o dobrą wentylację i higienę. Wilgotność w domu powinna wynosić 60-70%, a temperatura 12 ... 20oC. Jako podłoże stosuje się piasek, trociny lub mieszaninę złożoną z piasku, gliny i popiołu.Tamara V. TEPLOVA , region Samara, Togliatti