Spacery dla krowy


U krów występuje bardzo często obrzęk prenatalny wymienia lub niemowląt. Wygląda jak mastitis. Jest to uważane za normalne przed porodem i po nim, ale może również powodować zapalenie sutka. Aby temu zapobiec, wyeliminuj z diety soczyste jedzenie, ogranicz spożycie płynów.

Aby uniknąć obrzęku, krowa musi być wydojoną po wycieleniu co najmniej 5-6 razy dziennie. Możesz podać środki przeczyszczające - sól Glaubera i inne. Nie można nałożyć na drażniące maści maści, takie jak kamfora, co zwiększa przepływ krwi do gruczołu mlekowego.

Jeśli obrzęk nie narasta, można wykonać lekki masaż wymienia od spodu nypli do podstawy, tak jakby wyciskał nadmiar płynu z przestrzeni śródmiąższowej. Podczas regularnego chodzenia krowy w okresie przeciągania, ograniczając wodę i soczyste pasze przed wycieleniem, można uniknąć obrzęku.Sergey Porfirevich KOLUPAEV , weterynarz, Samara Region, Chernorechye

Cielęta cierpią na wilgoć.Szkic dla cieląt - numer jeden wróg. Nie mniej niebezpieczne dla nich i wilgoci. Gdy jest wilgotna w oborze, wymiana ciepła jest zakłócana przez zwierzęta, są one powolne, wolno poruszają się i słabo rosną. Co więcej, przy zwiększonej wilgotności prawdopodobnie wystąpią choroby, ponieważ szkodliwe zarazki rozmnażają się szybko w zawilgoceniu.

Staram się nie dopuszczać do tego. W stodole, gdzie trzymam żywe stworzenia, nawet zimą, zawsze jest sucho. Wewnętrzna wentylacja wyciągowa, którą wykonał własnymi rękami. Zawsze susz i trociny z trocin, które regularnie zmieniam.Petr Kondratievich SHUMAKOV , Samara Region, str. Chubovka

Światło kontra pozbawienieMam jałówkę, schludnie, spravnaya, cała wełna świeci. Ale jakoś zauważyłem, że płaszcz w jednym miejscu zaczął się stępiać i rozchylać. Dokładnie zbadałem niezdrowy teren i znalazłem porost. Nie poszedłem do weterynarza, sam podjąłem leczenie.

Narysowała na wodzie ciepłe łajno (będzie inne, ale nie ptasie) i potraktowała ich skórę. Zrobiłem to dwa razy, z przerwą 7-10 dni. Dwa lata z powodzeniem zastosowano tę metodę. Ale któregoś dnia nie pomógł, laska nie odeszła od pisklęcia. Zauważyłem: potrzebujesz jasnego światła!

Jeśli słaba żarówka lub zwierzę porusza się trochę w stodole, porost nie przechodzi. Wkręciłem jasną żarówkę w stodole, a po chwili zniknęła choroba jałówki.Anna Semenovna Bukreeva , Samara Region, str. Skolkovo