Przedsiębiorcza titmouse


Wiosna przyszła do naszego regionu. Przybył gawrony. Wkrótce powietrze wypełnią głosy różnych ptaków. Ptaki będą śpiewać, radośnie śpiewać, a dusza stanie się ciepła i spokojna.
Chcę opowiedzieć o moich przyjaciołach - zimujących ptakach.
Jak tylko nadejdzie chłód naszych ziem, nasze zimujące ptaki, titmice i wróble pojawią się przed moim oknem. Latem i jesienią przechowuję dla nich żywność: nasiona różnych roślin, jagód, bułki tartej itp.
Jak interesująco je oglądać podczas lunchu. Ostrożne titmouse chwytają i odlatują, a zadziorne wróble, zajmując obronę obwodu, odpędzają titmouse, a między sobą walczą o każdą okruszynę.
Rano, gdy zapomniałem napełnić je jedzeniem, uderzyli mocno w okno. A kiedy zrobiło się ciepło i nie potrzebowali mojej pomocy, nie zapomnieli o dobrych i nie rozpoznali mnie na ulicy. Polecieli tak nisko, że dotknęli ich ramion, jakby dziękowali mi za wspieranie mnie w zimowym mrozie.
Jesteśmy przyjaciółmi od kilku lat. Ptaki otrzymywały pokarm zimą i pozwolono mi je obserwować.
Ale tej zimy zdarzyło się nieoczekiwane. Jeden z tits był niesamowicie ryzykowny. Prawdopodobnie pomyślała: "Dlaczego lecisz daleko od miejsca, gdzie jest jedzenie? Zbuduję tu gniazdo. " I gotowe do pracy. Zrobiłem dziurę w gnieździe w jednym miejscu balkonu. Załatałem dziurę i próbowałem "przekonać" ptaka, żeby już tego nie robił. Nie słuchanie - walenie w innym miejscu. Zaczął ją skarcić, ale nadal nie słucha. Zacząłem dawać jej mniej jedzenia, przyjaciele i przyjaciele byli urażeni, ale ona kontynuowała swoją pracę. Więc zmusiła mnie do przeniesienia podajnika w inne miejsce.
Ptaki szybko przyzwyczajały się do nowego miejsca, ale też nie zapominają o tym pierwszym. Gdy tylko słońce się ociepli, często przybywają. One wygrzewają się w słońcu, piją rozmrożoną wodę i "rozmawiają", zachwycają mnie swoim pogodnym zgiełkiem, jak dzieci.
Jak wszyscy wyglądamy podobnie - ludzie, ptaki, zwierzęta i zioła. Jednym słowem - jedna natura. Przedsiębiorcy mogą być nie tylko ludzie, ale ptaki, takie jak zaradny, odważny, pomysłowy i praktyczny titmouse.