Przepiórka - jest opłacalna


Pod koniec ubiegłego stulecia moda na kury kuchenne - japońskie przepiórki - zaczęła rozprzestrzeniać się w Petersburgu. W kuchni znajduje się metalowa klatka, a w niej jest dziesięć. Powierzchnia mieszkalna dla każdego - ze zdjęciem 10x15 cm, a sama wieża jest niska, 25 centymetrów od podłogi do dachu. Pij przepiórki czystą wodą, dziobiąc suche jedzenie i nie nieprzyjemny zapach. Pędzą każdego dnia. Już od dwóch miesięcy kura staje się kurą i regularnie wykonuje swoją usługę produkcji jaj przez 4-5 lat.
Wielkość jaja przepiórczego nie może być porównywana z kurczakiem, ale ma wyższą wartość opałową i zawiera wiele użytecznych substancji. Pomaga w skazy, leczy choroby przewodu pokarmowego. Duże partie jaj zaczęły być dostarczane do elektrowni jądrowej w Leningradzie, ponieważ usuwają radionuklidy. Japończycy udowodnili nawet, że pacjent cierpiący na raka można wyleczyć, przepisując mu regularne przyjmowanie jaj przepiórczych.
Rolnictwo przepiórcze jest opłacalne. Koszt karmienia ptaków nie jest zbyt duży. Przebij wystarczająco 30 gramów paszy dziennie. Dla porównania: dzienna porcja kurczaka wynosi 130 gramów. W niewielkiej klatce mieści się do 10 przepiórek. Każdego roku każda warstwa przynosi 220-240 jaj. W przeciwieństwie do innych przepiórek praktycznie nie zachorują.
Gospodarstwo Andriej Dyachenko we wsi Lagolowo, Lomonosovsky, obwód Leningradzki, nadal jest starym, jednopiętrowym budynkiem z lat pięćdziesiątych, a dodatkowo siedmioro robotnikami. Złom metalowy jest kupowany od lokalnej fermy drobiu i jest używany bezpośrednio: jest przerabiany, odmalowywany i uruchamiany. Klatki i niezbędny sprzęt nie są kupowane, ale są robione na miejscu. Nie ma tu analogów urządzeń przepiórek. Korzystając z doświadczeń przedsiębiorstw przepiórczych Uzbekistanu i literatury naukowej, Dyachenko skonstruował całkowicie nowe modele. Liczba ofiar śmiertelnych w gospodarstwie wynosi zaledwie 7 procent, ale jest to spowodowane jedynie brakiem środków finansowych na stworzenie korzystniejszych warunków.
Produkcja przepiórek stała się bardzo popularna wśród lokalnych ogrodników, a nie tylko wśród nich. Coraz częściej przyjeżdżają do gospodarstwa z całego regionu Leningradu, aby kupić przepiórki i jajka. Przepiórki są tanie, od 8 do 30 rubli, w zależności od wieku.
Dorastanie i dbanie o przepiórki jest czymś nowym, niezwykłym dla nas, dlatego wymaga dużej uwagi. Ale bez wątpienia ma dobrą przyszłość.