Na moim podwórku wszystko jest w porządku


Chcę podzielić się moim doświadczeniem w utrzymywaniu zwierząt i ptaków.

Na przykład, aby krowa nie miała zapalenia sutka po wycieleniu, przez długi czas stosowałem nieskomplikowaną metodę zapobiegania.

2-3 tygodnie przed ocieleniem zaczynam dodawać do wody do picia litr naparu kopru, wykorzystując w tym celu nasiona i słomę, 100 g soli i 2 łyżki popiołu (jako źródło pierwiastków śladowych). W rezultacie moja krowa nigdy nie miała tego nieszczęścia.

Wiele osób skarży się, że w zimie kurczęta dziobią swoje jajka, a ogólnie drób czuje się źle podczas zimnej pory roku. Aby tego uniknąć, dodaję cebulę do zacieru. Zimą kolekcjonuję pokrzywy, kaliny i jarzębiny. Wszystko to - źródło witamin.

Wstawiam suszone jagody i trawę do rondla z wodą, doprowadzam do wrzenia, ale nie gotuję, ale duszę przez około 15 minut, a następnie zagniatam, odcedzam. Biorę ciasto do kur, gęsi, indyków i kaczek. Upewniam się, że w podajnikach zawsze jest piasek i muszle. Oddzielnie wkładam pojemnik z mieszaniną popiołu i piasku, aby pasożyty się nie zaczęły. Wszystkie ptaki w moim związku są miłe, zdrowe i sprawiają, że jestem zadowolony z dobrej wydajności młodych.

W przypadku gęsi i indyków dodatkowo kiełkuję owies, aż pojawią się białe kiełki (2-3 cm). Jest to dobry suplement witaminowy w zimie. Ponadto na grubej tarce wcieramuję marchew, rzepę, rzepę i buraki, posypuję wszystko otrębami lub mieszaną paszą, dodając łyżkę drewnianego popiołu. Z tego powodu moja farma nigdy nie zjada jajek i śmierci drobiu z beri-beri.Tatyana Denisovna ROMANKOVA , Smolensk region, miasto Rudnya

Topinambur jest dobry dla wszystkichŁodygi i liście "gruszki ziemnej" nie mają gorszej wartości odżywczej dla siana łąkowego. Dlatego dobrze jest karmić bydło, w tym króliki i kozy. Jedna pani przypadła wszystkim kurom. W następnym roku, na wiosnę, w odwilży, wykopała wiadro bulw i rzuciła jego drób. Po 2-3 dniach nie było śladu "karlok", wszyscy dziobali. W tym roku nie było przypadku. Gospodyni zdała sobie sprawę, że jedzenie było lecznicze. Nawiasem mówiąc, podczas karmienia kurcząt tym warzywem, produkcja jaj wzrasta i zaczynają się spieszyć 2-3 tygodnie wcześniej niż zwykle.

Karmiąc bulwy prosiętami, nie cierpią na anemię. Jeśli karmisz krowy "gruszkami", wydajność mleka jest zauważalnie dodawana, a zawartość tłuszczu mlecznego wzrasta.Yury KRITSYN , region Lipetsk, Yelets

Salon fryzjerski owiecTrzymam owce przez kilkanaście lat. Dokładnie przestudiował wszystkie "sztuczki" owiec. Niektóre z moich wskazówek przydadzą się początkującym hodowcom owiec. Od razu zauważę, że owce są ścinane z początkiem stałej, ciepłej pogody około połowy maja. Grzywny wełniany i półpłciowy raz w roku, twardy grubowłosy - dwa razy wiosną i jesienią, drugi - trzy razy, co cztery miesiące. I jeszcze jeden ważny punkt. Dorosłe owce i młode zwierzęta przeznaczone na mięso są ścinane nie później niż 1,5-2 miesiące przed ubojem, aby uzyskać przyzwoitą skórę ze zwierząt.Nikolay Savvich AHROMEYEV , Samara Region, str. Nikolaevka

Gryzonie kozyMam kozę - wielkiego miłośnika żucia na korze drzew, a nawet gryzącego plastikową folię, którą zakładam na szopę na zimę na ocieplenie.

Pomyślałem, jak odzwyczaić ją od tych żartów. Używałem różnych metod, ale nie było dobrze. Wyjście zaproponował sąsiad - stary dziadek Matvey.

Okazuje się, że wszystkie te "miejsca ryzyka" należy pokropić kozią wodą. Teraz mój koza już nie skubie tego, czego nie powinien.Iwan Pietrowicz Bakshejew , Samara Region, poz. Kinel

Nie wysyłajcie kura do zupyCzasami niedoświadczeni hodowcy drobiu nie potrafią odróżnić starych kurcząt od młodych i błędnie wysyłają zupy do zupy. Tymczasem młode kury mają jasne, żywe oczy, gładki, słabo rozwinięty grzebień, cienką przezroczystą skórę, genialne upierzenie.

Wraz z wiekiem oczy kury stają się matowe, grzebień staje się szorstki. U starych kur kości są bardzo od siebie oddalone, co można określić ręcznie. Wiedząc to, teraz zawsze odróżniasz "staruszkę" od "młodej kobiety".Vera Arhipovna ATHINOGEEVA , region Samara, str. Bobrovka