Mobilna kurnik na wsi


Jeśli lubisz świeże jajka na śniadanie, a warunki pozwalają na trzymanie 4-5 kur niosek w letnim domku lub na podwórku, wtedy wykonaj przenośny kurnik z kurczakiem.
Zbudowanie struktury kapitału dla czterech kur przez 3-4 miesiące wydaje się nierozsądne i nie ma sensu ogradzać stałego zagrody - kurczęta w tej chwili grzebią całe życie i pozostawiają gołe goły grunt.
W rezultacie narodziła się decyzja stworzenia przenośnej konstrukcji, która łączy kurnik i chód.
Jest to chata, w której górnej części znajduje się "sypialnia", aw dolnej części murowane pastwisko. Górne i dolne piętra są połączone drabiną: w nocy wznosi się - a warstwy nie uciekają, a myśliwy nie będą w stanie przeniknąć do kury kurze. Po każdej stronie znajdują się pióra, tak aby co dwa lub trzy dni, w miarę niszczenia kur, przenosić kurniki z miejsca na miejsce. Dla dwóch jest to całkiem wykonalny ciężar. Jeśli otrzymałeś nowy kawałek ziemi porośnięty chwastami, nie możesz wymyślić lepszej metody pozbycia się ich. Jesienią można postawić kurę bezpośrednio na ogrodowych łóżkach: kury będą nawozić, przetwarzać glebę i niszczyć chrząszcze.

Kurczak może być zbudowany własnymi rękami ze złomu. Będziesz potrzebował:
Sześć desek o długości 150 cm dla ramy
Trzy deski o długości 90 cm do belek poprzecznych
Cztery deski o długości 180 cm na poszyciu dachu
Dwa paski o długości 300 cm do długopisów
Jeden arkusz grubej sklejki 90 x 180 cm na podłogę
Jeden arkusz sklejki o wymiarach 45 x 180 cm na pokrycie podnoszące
Dwa arkusze grubej sklejki o wymiarach 77,5 x 90 cm na ścianach bocznych
Przycinanie desek do produkcji drabin i gniazd
Pokrycie dachowe
Rabitz
Zawiasy
Śruby
Gwoździe
Z tych materiałów można zbudować kurnik o długości 180 cm, wysokości 135 cm i szerokości 150 cm u podstawy.Na jednym końcu należy zbudować dwa pudła do układania jaj i małe drzwi na zawiasach, aby dotrzeć do jaj. Jeden z paneli dachowych musi być wyjmowany lub rozkładany w celu zmiany ściółki. Możesz pomalować kurnik na zewnątrz. Nie używaj płyty wiórowej - można zatruć kurczęta.
W strukturze tej wielkości można wygodnie pomieścić 6-7 warstw.