Związek koński


Na krótkich dystansach i obciążeniach do 500 kg pod względem kosztów, koń jest bardziej opłacalny niż ciągnik i samochód. Pozwala zaoszczędzić 2 tony paliwa i smarów rocznie. Co więcej, nie trzeba wydawać pieniędzy na części zamienne, naprawy sprzętu. Tak, a koń służy przez długi czas - z właściwą i staranną obsługą do 20 lat. Jest teraz kilkanaście razy tańsza od "Moskwicza". Ponadto jest to samo-odtwarzające się - po pięciu latach będziesz mieć trojkę wyjściową.

Niezbędny terenowy off-road. Wszelkie "Niva", nie wspominając o "Zhiguli", dostarczają. W nieprzebytym śniegu wirujący koń odnajduje drogę do domu.Dostałbym źrebakaTeraz nie jest to prosta sprawa: ogiery nie są trzymane w sektorze prywatnym. Tak, i znajomość cech biologicznych konia, początkujący właściciel nie. Dlatego w kraju na 100 klaczy dostaje się nie więcej niż 35-36 źrebiąt. To jest bardzo małe.

Koń wchodzi do reprodukcji w wieku 3-4 lat. W klaczach występuje wyraźna sezonowość polowań seksualnych. Jego czas trwania wynosi 5-7 dni. Cykl powtarzany pojawia się za 23 dni. Ale tylko wiosną i latem (od lutego do lipca) są inseminowane. Średni czas trwania źrebięcia wynosi 11 miesięcy z fluktuacjami 20 dni. Źrebięta wykluwają się przez 1-2 dni dłużej niż klaczki. W sprzyjających warunkach żywienia i zawartości czas trwania źrebięcia ulega skróceniu, przy niekorzystnych warunkach - zostaje przedłużony.

Bardzo ważne jest zachowanie źrebięcia klaczy, szczególnie w ostatnich miesiącach ciąży - w końcu nie wszystkie z nich noszą owoce. Przyczyny niedoręczalnych aborcji to: drżenia, stłuczenia, poważne przeciążenia podczas pracy; nieprawidłowości w genitaliach; niekompatybilność grup krwi, itp. Nie podawaj pokarmowi niskiej jakości i podlewaj je zbyt zimną wodą.HodowlaWszystkie środki dotyczące hodowli młodych zwierząt mają na celu stworzenie silnych, trwałych i wysoce produktywnych zwierząt. Źrebięta są łatwo narażone na przeziębienia i choroby żołądkowo-jelitowe. Dlatego od pierwszych dni życia muszą stworzyć optymalne warunki życia.

Krótko po urodzeniu źrebięta wstają i znajdują sutki matki. Czasami potrzebują pomocy w tym zakresie. Wskazane jest, aby pierwszego dnia życia wyprowadzić źrebię ze stajni przez 1-2 minuty (oczywiście, nie w mroźnym mrozie i wietrze).

W pierwszych miesiącach źrebięta żywią się wyłącznie mlekiem matki, które w tej chwili ssą do 50 razy dziennie. W tej chwili nie zaleca się używania klaczy do pracy związanej z długotrwałymi nieobecnościami, a także na drogach o dużym natężeniu ruchu, gdzie źrebak jest zagrożony.

Zazwyczaj źrebięta zaczynają spożywać paszę warzywną w wieku 1-1,5 miesiąca. Systematyczne podawanie im skoncentrowanej paszy (kiełkujących owsa i otrębów) jest wskazane od końca drugiego miesiąca życia. Początkowo dają 200-300 g każda, a odstawiając źrebięta dawkę dostosowuje się do 2-3 kg dziennie. W diecie zaleca się wprowadzenie suplementów witaminowo-mineralnych i oleju rybnego.

Gdy koń jest utrzymywany, odsadzanie źrebiąt odbywa się po osiągnięciu 6-7 miesiąca życia. Wcześniej muszą być przyzwyczajeni do uździenia, czyszczenia i pielęgnacji kopyt, czujni.

W ciągu pierwszych 2-3 dni po odsadzeniu źrebię znajduje się w boksie, a następnie zostaje uwolnione do lewady. Dla źrebiąt odkłada się pastwiska z dobrym drzewostanem. W tym samym czasie karmione są owsem, otrębami pszennymi lub ciastem. Karmią źrebięta cztery razy dziennie. Podaje się siano - 4-6 kg, owsa - 3-5 kg, otręby - 0,5 kg, marchewki - 3-6 kg. Lizaki solne powinny być stale w koszu.

Poziom żywienia należy ustalić biorąc pod uwagę indywidualne cechy, płeć i wiek źrebiąt. Rosnące warchlaki przywiązują dużą wagę do ćwiczeń. Latem cały młody dzień powinien być młody na pastwisku. Swobodny przepływ w świeżym powietrzu i nasłonecznienie przyczynia się do rozwoju układu sercowo-naczyniowego i wzmacnia aparat ścięgien i więzadeł.Gdzie się zatrzymać?W większości przypadków koń trzymany jest pod jednym dachem z innymi zwierzętami, dobrze sobie radzi. Jeśli nie ma jardów, budują prostą, lepiej ogrzaną, małą stajnię. Konie są niewymagające ciepła, tolerują umiarkowane przymrozki. Najważniejsze, że nie ma projektu.

Około 30 centów siana, 5-10 centów owsa i 2-3 centów soczystej paszy: ziemniaki, buraki, marchew zbierane są na okres przeciągnięcia (latem koszt konia i pastwiska).

Konieczne jest załadowanie konia pracą, aby nie stał jak pasożyt. Jedna z nich może z powodzeniem obsługiwać kilka metrów za opłatą dla właściciela.

Oczywiście wielu właścicieli gospodarstw ma pytanie: jak i gdzie można kupić konia, sprzęt dla koni? W dawnych czasach chłopi kupowali to wszystko na wiosennych i jesiennych jarmarkach. Może ta tradycja zostanie odżyta teraz?

Konie można kupić w stadninach koni. Zostaniesz poinformowany, gdzie można go kupić na hipodromie.

Obecnie branża rozpoczęła produkcję i dostarcza takie wyposażenie do trakcji konnej do baz sprzętu rolniczego: pługi konne PG-25 i KVP-27A, brony lekkie ZBV-0,6A, kosiarki konne K-1.4, zgrabiarki KG-16. W mieście Pokhvistnevo sklep z bagażami został zachowany i działa dobrze - wózki, sanki, sanki są produkowane tutaj dla całego regionu Wołgi ... Rzemieślnicy we wsi robią wózki na oponach za pomocą osi i ram małych samochodów na emeryturze.

Jestem pewien, że koń odrodzi się we wsi i pomoże wieśniakowi wynieść sektor rolniczy z kryzysu. Nawiasem mówiąc, przykład USA jest orientacyjny, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat wraz z pogłębieniem kryzysu energetycznego liczba koni podwoiła się. Ale ten kraj o najwyższym poziomie mechanizacji.