Traktujemy krowę


Urodził się cielę - dziecko krowy

Zdrowe lub nie tylko urodzone cielę, doświadczeni właściciele mogą natychmiast określić. Istnieje kilka kryteriów, według których można nawigować i, jeśli to konieczne, szybko podejmować działania.
Na przykład, cielę jest zdrowe, jeśli masa urodzeniowa nie jest mniejsza niż 30 kg, 30 minut po urodzeniu, wstał, nie później niż dwie godziny po urodzeniu, rozwinął odruch ssania i przez pierwsze 8 godzin życia wypił co najmniej dwa litry siary. On również wykazuje zainteresowanie otaczającym go światem, aktywnie reaguje na szczyptę w okolicy zadu (podskakuje, jeśli leży, wykonuje skok z boku, jeśli stoi), ma grube, długie i lśniące włosy.
To cielę da ci możliwość nie skontaktowania się z weterynarzem. A jeśli zdarzy się jakiś rodzaj niedyspozycji, wtedy będziesz w stanie sobie z tym poradzić własnymi środkami.


Kirill CHUMAKOV , UfaWybierz - "szczypta" lub pięść


Niektórzy niedoświadczeni właściciele skarżą się, że krowa ma kule w wymionach wymienia, które zakłócają dojenie. W rezultacie stwierdzono, że kanały są zarośnięte. Przyczyną powstawania szyszek jest pęknięcie wewnętrznych tkanek brodawki spowodowane niewłaściwym dojem. Większość gospodyń domowych krowy mleczne ze szczyptą, tj. chwyć kciuk i palec wskazujący i wyciśnij mleko. W takim przypadku sutek jest silnie rozciągnięty, a tkanka uszkodzona. W tych miejscach często rośnie namacalnie podczas dojenia. We wczesnych stadiach tworzenia się kulek, przy odpowiednim leczeniu, mogą się one rozpuszczać, a następnie można je usunąć tylko chirurgicznie. Aby uniknąć tego problemu, musisz doić pięści. W tym samym czasie sutek chwyta się całą dłonią i naprzemiennie ściska się palcami, nie zwalniając poprzednich. Ta metoda jest trudniejsza dla gospodyni, ale nie szkodzi zwierzęciu.


Anatolij Pawłowicz LAVRINOW , Orenburg region, miasto BuguruslanZiemniak kontra brodawki


Mieszkam z rodziną na wsi. W wiosce bez farmy nie wystarczy. Mamy tu drób, świnie i krowę. Ogólnie rzecz biorąc, gospodarka jest duża, oczywiście, jest wystarczająco dużo problemów, ale z czasem pojawia się doświadczenie. Chciałbym podzielić się kilkoma umiejętnościami z czytelnikami gazety.
Na przykład nasza krowa miała wiele brodawek na wymieniu. Dojenie jej było bolesne i przerażające. Za radą sąsiada doświadczone kobiety przed dojeniem zaczęły myć wymię nie wodą, ale ciepłym bulionem z ziemniaków lub obierki z ziemniaków. Z biegiem czasu brodawki zaczęły ciemnieć, skurczyć się i stopniowo zmieniły w czarne pofalowania. Po sześciu miesiącach skóra wymienia stała się gładka, jakby nic się nie stało.
Albo coś innego - rozstrój żołądka u zwierząt. Choroba nie może biec. Mam do leczenia tej choroby jest proste i niezawodne narzędzie. Podczas uboju ptaka usuwam żołądek z tuszki i oddzielaję jej wewnętrzne ściany. Następnie osusz je i zmielić w młynku do kawy. Wystarczy kilka razy wlać ten proszek do karmy chorego zwierzęcia, a biegunka usuwa ją jak rękę.


Mikhail Nikolaevich GLAGOLEV , region Tula