Królik - nasza odpowiedź na ptasią grypę


Rozprzestrzenienie się ptasiej grypy nie wpłynęło jeszcze na region Samara, chociaż jest zarejestrowane na Syberii iw regionie Tula. Podejmowane są sztywne środki kwarantanny w celu zlokalizowania i zapobiegania tej masowej chorobie. Ale podmuch wiatru, który rozprzestrzeni zainfekowane pióra, a swobodny lot ptaków nie powstrzyma żadnych przeszkód.
Wielu właścicieli gospodarstw rolnych w wiejskich domach i gospodarstwach domowych martwi się o swoje podopieczne i zaintrygowało: co robić wiosną? Epizootia trwa od lat.
Bez wątpienia hodowla drobiu jest najbardziej wydajnym przemysłem, z którym inne rodzaje zwierząt hodowlanych nie są jeszcze porównywalne pod względem rentowności. Jednak proces udomowienia trwa nadal, a niektórzy członkowie rodziny gryzoni z powodzeniem konkurują z ptakami i królikami.
Królik jest idealnym zwierzęciem do hodowli i tuczu na działkach ogrodowych i ogrodowych. Jego wczesna dojrzałość jest tak wysoka, że w sezonie letnim z dwóch lub trzech królików można uzyskać i tuczyć do 50 królików i mieć nawet sto kilogramów mięsa. Płodność królików stała się przysłowiowa i stanowi 8-12 młodych, a okres ciąży to tylko 30 dni. Noworodki, nagie i niewidome, rosną z zadziwiającą szybkością. W każdym miejscu można zorganizować zielony przenośnik dla królików, siewu rzepaku, wyki, owsa, grochu, soi, lucerny, koniczyny, kukurydzy, sorgo itp., Oszczędzając w ten sposób koszt paszy.
Mięso królika domowego jest całkowicie "białe" (ptak ma ciemne mięso na nogach), tylko 7-8 procent jego tuszki składa się z kości. Delikatne, soczyste i pachnące mięso królika jest dietetycznym produktem spożywczym, a po duszenia w sosie śmietanowym jest prawie całkowicie przyswajane przez ludzkie ciało.
Indianie amerykańscy uważali łapę królika za amulet, który przez sto lat zapewnia właścicielowi szczęście i szczęście. Króliki to bardzo czyste zwierzęta - są wegetarianami, a nie drapieżnikami.
Obornik z królika jest najlepszy wśród nawozów.
XX wiek przyniósł światu nową gałąź hodowli zwierząt - hodowlę komórkową. Dziesiątki zwierząt futerkowych z najcenniejszymi rodzajami futra, norki, lisów polarnych itp. Zostały udomowione, wiele gryzoni - nutrie, piżmak, świstak, szynszyla, w których futra łączono z całkowicie jadalnym białym dietetycznym mięsem - oswojono bestiami. Być może dla wielu jest egzotyczny. Ale w ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do Mac Donaldów, hamburgerów, hot doga, a nawet kuchni chińskiej, więc mamy nadzieję, że przyzwyczajeni będziemy się do takich przysmaków.
Największa z wszystkich udomowionych gryzoni, o żywej wadze przekraczającej rozmiar królika - nutrie. Z wyglądu nutria jest podobna do bobra, nazywa się bóbr błotny.
Pod względem walorów smakowych i odżywczych nutrii mięso jest czymś pomiędzy królikiem a ssącą świnią i, próbując raz, nie zapomnisz o jego niesamowitym smaku aż do końca życia. Pasztet z narządów wewnętrznych nie ustępuje gęś, są one mniej tłuszczu i mają właściwości dietetyczne. Od długich gołych ogonów gotuj piękną galaretkę.
Nutria jest mniej płodna. Okres ciąży wynosi około 130 dni, w miocie jest 4-5 szczeniąt, czasami nawet 10, średnia masa ciała to 5 kg.
Czapki wykonane z piżmaka, wodnego zwierzęcia roślinożernego, stają się coraz bardziej popularne. Nazywa się go również królikiem wodnym, ponieważ szybko się rozmnaża i daje liczne potomstwo w krótkim czasie. Okres ciąży wynosi 30 dni, w okresie letnim piżmaki z niektórych regionów południowych otrzymują 3-4 potomstwa.
Tusze piżmaka pokryte podlewaniem - warstwa tłuszczu o niskiej temperaturze topnienia, nadająca soczystości i kruchości mięsa. Dodatki od ogonów, głowy i nóg piżmaka do świniowatego salcesonu nadają mu pikanterii i wyrafinowanego smaku.
Świstak, nie hibernując - najnowsze osiągnięcie hodowców futra. Tłuszcz ze świstaka wraz z borsukiem i niedźwiedziem konkuruje z maścią Vishnevsky'ego o gojenie ran, oparzeń i odmrożeń, a mięso jest bliskie smakowi wieprzowiny. Futro imituj norki. Podobnie jak większość gryzoni, woodchucks szybko rosną, charakteryzują się dość dużymi rozmiarami: długość ciała wynosi do 70 cm.
Jak widać, istnieje alternatywa dla kur, a ludzie biznesu zawsze znajdą zatrudnienie i wsparcie dla budżetu.