Mosquito for rabbit - "Tambowski wilk"


Króliki często cierpią na myksomatozę. Przy tej chorobie pęcznieją twarze zwierząt. Nosicielami tej infekcji są komary.
Moje króliki traktuję środkami ludowymi. Kolekcjonuję cierń wielbłąda (krzewy w całości) i suchą ziemię pod szopą lub na strychu. Zaczynam zbierać od początku kwitnienia i do dojrzewania roślin. Króliki w naszym regionie są chore od około 10 czerwca do 10 lipca. Gotuję cierń lub zalewam go wrzątkiem. Na tym bulionie wymieszaj paszę lub otręby i daj zwierzętom.
Jeśli króliki nadal chorują, przygotowuję rozwiązanie lecznicze. Wkładam go do półlitrowego słoja z kolcami, zalewam wrzątkiem i szczelnie zamykam pokrywkę. Po 2-3 godzinach przesącz przez lejek, w którym kładę bawełnę lub bandaż w kilku warstwach. Następnie wprowadzić filtrat do królików w wewnętrznej części tylnej kości piszczelowej. Dzieci poniżej 3 miesięcy - 2 ml, dorośli - 3-5 ml. Aby ukąszenia szybciej się zagoiły, a komary nie gryzą królików, przygotowuję nalewkę. Biorę plastikową butelkę, wypełniam ją moczem. Pojemność włożona na słońce do nagrzanego płynu. Wówczas mocz ma ostry, swoisty zapach. Zwilżam tamponchik króliki twarze, uszy. Od tego ukąszenia moczu szybko zaciśnięte, a zapach odpycha komary.
Jeśli króliki są w pokoju, możesz użyć urządzeń ultradźwiękowych lub chemikaliów, aby odstraszyć komary.

A.I.SUPRUN , Terytorium KrasnodarWęgiel - dla królika


Czasami z soczystej trawy u królików spuchnięty brzuch. Z tego zginęło kilka zwierząt. Mimo to znalazłem sposób na uratowanie zwierząt hodowlanych. Kupiono tabletki z węgla drzewnego, zmielono na proszek i rozcieńczono wodą. Z pomocą mego męża, który trzymał królika na plecach, wlałem mu łyżeczkę do ust. Kilka godzin po tym zabiegu chory królik poczuł się lepiej. Ta metoda przyjęłam w przyszłości.
Ale czasami zdarza się kolejny atak: wewnątrz uszu królika staje się skorupa. Oznacza to, że ma roztocz. Zwierzę cierpi, przeczesuje uszy łapami, traci apetyt. Do obróbki konieczna jest mieszanina równych części nafty i oleju roślinnego. Wystarczy go trzykrotnie nasmarować, a świerzb zniknie.


Raisa ZAYKOVA , region Samara, Kinel


"Smekta" dla królików


Od kilku lat hoduję króliki iw tym czasie wypracowałem pewne zasady. Chociaż początkowo było wiele błędów, ale z doświadczenia są coraz mniejsze. Na przykład, czytałem sposób, aby pozbyć się królików z wzdęcia w jednym z magazynów, zacząłem go używać w moim domu, i rzeczywiście, porady okazały się przydatne. Gdy tylko widzę, że jakieś zwierzę leży na boku, a żołądek jest powiększony, natychmiast rozprowadzam proszek "Smekta" i śpiewam go z moich rąk. Po tym króliku należy uruchomić. Z reguły wieczorem lub następnego dnia wszystko jest znormalizowane.
Szefowie królików zgadzają się ze mną, jak ważna jest czystość i wysoka jakość żywności dla tych zwierząt. Aby zabezpieczyć się przed infekcją, czasami dodam nadmanganian potasu do wody i jodu zgodnie ze schematem. Dwa dni daję czystą wodę, na trzecim - lekko różowy roztwór nadmanganianu potasu. Kolejne dwa dni znowu, prosta woda i dzień - kropla jodu na litr wody.
Hodowla królików jest oczywiście kłopotliwa, ale jeśli nie odstępujesz od zasad: czystej wody, suchej klatki, wysokiej jakości żywności - problemy i kłopoty pojawiają się coraz mniej.

Alexander Vladimirovich KRIVTSOV , region Orenburg, miasto Buzułuku