Jak pozbyć się szczura wodnego


Szczur wodny to ból głowy wszystkich ogrodników i ogrodników z naszej daczy.
Znajduje się na dawnym serpentynowym "miejscu", jest nawet staw węża. Było dużo tulipanów stepowych i tęczówek w różnych kolorach, teraz kwiaty stopniowo zanikają: całe pole jest wykopywane przez te szczury. Jeśli węże nie zaszkodzą ogrodom i sadom (a jest ich tu dużo - leżą i wygrzewają się w słońcu, a one się pojawią), wtedy szczury kopią dzień i noc. W polu zjedli wszystkie tulipany i tęczówki, teraz przenieśli się do ogrodów.
Jakoś obudziłem się wcześnie rano od perkusisty. Natychmiast nie rozumiałem, o co chodzi. Wyszedłem na podwórko, a ten sąsiad bił kijem w szkliwo. "Co to znaczy?" Zapytałem. Odpowiedź mnie oszołomiła: "ścigam szczury". Roześmiałem się serdecznie, mówiąc, że ta metoda pomogłaby zmarłemu w okładaniu. Ale ona mi nie wierzyła, mówiąc, że czytała o nim w jakiejś edycji krajowej. Ryk trwał trzy dni, ale niestety! Wszystkie jej tulipany w tym czasie zostały zjedzone. Miałem rację, szczury wyśmiewały sąsiada ...
Przypomniałem sobie, jak moja babcia walczyła ze szczurami w kurniku (wtedy nie słyszeliśmy o wodzie). Nasz kot złapał szczury i dusił je. Babcia nalała naftę na szczura, podpaliła ją, a następnie schłodziła tusz głęboko w dziurę szczura. Zwierzęta odeszły na zawsze.
Nie miałem takiej możliwości, a ja działałem inaczej. Ścięłam skórkę królika na kawałki, podpaliłem i zdobyłem tunele szczurów w ogrodzie. Szczury zostały usunięte z mojej witryny.
Moja siostra, która mieszka w Kubanie, inaczej walczy z tymi szkodnikami. Zbiera sadzę z sadzy wraz z kulkami żywicznymi z rury, rozcieńcza wodą do konsystencji śmietany i wlewa ją do otworów szczura. Gromadzi również zużyty olej silnikowy, nawilża go dużą ilością materiału, a także zatka go w otworach.
Pozbywszy się szczurów, teraz dostarczam wszystkim sąsiadom skóry, sadzę. Szczury nie znoszą tego zapachu, są bardzo ostrożne i nigdy nie wrócą do dziury, wyczuwając mocne "aromaty". Teraz, na mojej działce, zarówno tulipanach, jak i irysach, i topinambur rośnie cicho, nikt ich nie uszkadza.