Turcja zastępuje inkubator


Ostatnio dostałem gęsi na moim podwórku. Ale powstaje wiele pytań. Gdzie i jak przechowywać jaja przed położeniem w inkubatorze lub pod gęsi? Co zrobić, jeśli gęś przestała pisklę i nie myśli, aby siedzieć na jajach? Co lepiej karmić pisklęta?

Valentina Semikonov , Republika Mari EłGęsi trzymam pięć lat. Oczywiście termin ten jest krótki, ale pewne doświadczenie już się pojawiło i chcę się nim podzielić z czytelnikami gazety.

Zacząłem od zakupu trzech tuzinów piskląt nieznanej rasy. Pierwsze trzy tygodnie karmiły je 6-7 razy dziennie. Dała witaminy z apteki, jajka, twarożek, ugotowała je owsiankę, ziemniaki i upewnij się, aby dodać mniszek lekarski i pokrzywy. Po trzech tygodniach zmartwienia zmalały. Goslings stały się bardziej niezależne. Rano wywiozłem ich z podwórza i zostawiłem na trawniku przed domem. Tam uszczypnęli trawę i uskoczyli w kałuży, a wieczorem wrócili do domu. Zaczęła dodawać parzone otręby i mieszankę paszową do diety. Podczas gdy pisklęta były małe, pasza przenosiła je na trawnik. Do jesieni moje maluchy dorastały, pisklęta.

W drugiej połowie lutego gęsi zaczęły się śpieszyć, ale do inkubacji zbieram jaja, gdy pojawia się młody chwast. Szczególną uwagę należy zwrócić na karmienie gęsi w zimie.

Zawsze dodajemy do paszy kurz siana, plewy. Ale najważniejsze jest, aby nie przekarmiać, ponieważ gęsi mogą tuczyć, wtedy jaja są grube, a pisklęta nie wyrastają z nich. Ale w dobrze wyszkolonych gęsiach z 10-12 jaj, otrzymuje się 9-10 kurcząt.

Jeśli złożysz jaja w inkubatorze, lepiej, żeby nie były starsze niż 10 dni. Ja, na przykład, po ułożeniu pierwszych jaj w inkubatorze, co trzy dni zgłaszam nowe jaja (tak jak się pojawiają). Tylko na powłoce zapisuję numer zakładki.

Różnica wieku jest niewielka, a starsze pisklęta ciągle widzą młodszych, przyzwyczajają się do nich i nie obrażają. Ale gęsi na moim własnym potomstwie. Chociaż było tak, że jeden z nich złożył jaja i nie usiadł, aby wysiadać. Ale tutaj uratował mnie indyk. Ten ptak, jako żywy inkubator, może siedzieć przez dwie kadencje. Jest to z pewnością trudne, ale w nagłych przypadkach jest to dopuszczalne. Pamiętaj, że w tym momencie indyk potrzebuje dobrego odżywiania z dodatkiem witamin.

Kiedy podobny przypadek pojawił się po raz drugi, zasadziłem gęś na jajach, w gnieździe, w którym je nosiła, a na górze przykrył duże pudełko na trzy dni. A potem nawet nie pomyślała o opuszczeniu sprzęgła. Tak, a jeleń ściśle przestrzegał.

Ten mądry ptak dobrze zna podwórko. I utrzymuj rentowność. Moje gęsi są bardzo czułe. Krowa Doyu, a oni otaczają mnie i pocierają dzioby.Anna Fedorovna Kolesnikov , region Samara.

Dobra gęsia gęś nie dzióbHodowlę gęsi prowadzę od wielu lat. W tym czasie przestudiowałem prawie wszystkie ich sekrety i nawyki. Zauważam, że dobry gąsior powinien mieć 10 uskrzydlonych piór pierwszego i drugiego rzędu. Dobry producent, jak wiecie, wart jest połowę stada. Dlatego nie możesz opuścić plemienia, które dziobią gęsi.

Aby twoje stado było silne i zdolne do życia, pożądana jest coroczna aktualizacja go o 20-30% u młodego ptaka. Jeśli zdecydujesz się na więcej zapłodnionych jaj od samic, to ptak powinien być stale chodził.

Po uśpieniu gąsiora nie spiesz się. Dobrze przetestowane samce mogą być przechowywane do 10 lat. W sezonie lęgowym lepiej jest trzymać go oddzielnie, aby uniknąć walk. Aby zwiększyć produkcję gęsi, jaja należy umieścić pod świeżą kaczką, która pozostała nie dłużej niż 10 dni.Elena Nikolaevna PASHKOVA , region Samara, str. Nowy Sarbay