Przygotowanie do zostania hodowcami drobiu


Najczęściej w gospodarstwach właściciele trzymają drób w tym samym pokoju z innymi zwierzętami. Myślę, że to duży błąd i przyczyna wielu niepowodzeń w hodowli i chowie drobiu. Bardziej celowe jest zbudowanie najprostszej woliery. Oczywiście lepiej jest zrobić z niego drewno, oparte na 1 metrze kwadratowym. m obszar - 15-20 głów kurcząt lub 4-5 głów dorosłych ptaków. Drewniany dom jest o wiele cieplejszy niż murowany dom. Okna w nim powinny mieć co najmniej 1 kwadrat. m na 10 metrów kwadratowych. m całkowita powierzchnia. Lepiej jest sadzić z drewnianych desek i umieszczać na tylnej ścianie domu na wysokości 40-60 cm od podłogi z szybkością 15-20 cm na głowę. Gniazda dla warstw (jedna dla 3-5 kur) są lepiej umieszczone na wysokości 0,5 m. Przyda się również mały kaptur do wentylacji.

Dom jest zbudowany, ale zanim zaczniesz kurczaki, ustal, do jakich celów ich potrzebujesz. W przypadku jaj - kupuj rasy jaj lub rasy, ale od nich nie dostaniesz smacznego mięsa z kurczaka. Aby zapewnić rodzinie dietetyczne mięso, kupuj rasy mięsne. Ale w tym przypadku, stracić na jajach. Najbardziej uniwersalne są rasy kurczaków i mięsa. Będą one produkować 160-180 jaj na kurę każdego roku, a ich młode w wieku 9 tygodni waży około 1,0 kg. Do tych celów, odpowiedniej rasy: Jubileusz Kuchinskaya, łosoś Zagórski, Połtawa, Moskwa, srebro Adler.

W gospodarstwach prywatnych najczęściej hoduje się rasy tych ras, co tłumaczy się pewnymi trudnościami w pozyskiwaniu młodych ras. Jednak najlepsze samice są lokalnymi rasowymi kurami.

Nie zapomnij o kogutach, ich stosunek do kurcząt powinien wynosić 1:10 - nie jest już potrzebny. Nie można trzymać zbyt starych kur, chyba że są bardzo wartościowe lub kochane. Bardziej praktyczne jest pozostawienie ich na 2-3 lata.

Nie uważaj hodowli kurcząt za nudną sprawę. Obserwuj ptaki, powiedzą ci, jak rozwiązać te lub inne problemy.Iskander Yunusovich ATLASOV , region Samara

Czysta woda w domuNiektórzy właściciele ze względu na brak miejsca w kompleksie zmuszeni są trzymać razem cały drób - kurczęta, gęsi, kaczki. W tym przypadku żaden z nich nie może pić czystej wody, ponieważ kaczki ją mruczą. Rozwiązałem ten problem bardzo prosto.

Przystosowane pod zbiornikiem dvuhveverny pijący z pokrywką. W odległości 4 cm od dna wywiercić otwór i wkręcić w niego kran z wodą. Potem wziął deskę-kucie i zrobił rowek z wąskim dłutem. Rano wlewam dwa wiadra wody do zbiornika, wpuszczam do rowka i dostrajam kran w krople.

Ptak natychmiast zrozumiał moją intencję. Zbliża się do kranu i pije czystą wodę. Nadmiar wody z rowka wpływa do podstawionego basenu. W niej uwielbiają pluskać kaczki - i wszystko jest w porządku. Najważniejsze jest to, że szerokość rowka jest mniejsza niż szerokość dzioba kaczki, więc nie mogą wzbudzić wody, a jeśli tak, to wkrótce upuść czyste.

Aby ptaki nie piętrzyły się na desce, nad nią, na wysokości 15-20 cm, przymocowałem dach, aby ptaki nie stały na rynnie. Buck umieścił wolierę w sieci. Możesz dodać wodę ze stoczni, nie przechodząc przez płot.Władimir Aleksandrowicz SUKHOV , region Orenburg, Sorochinsk

Kurczaki nie dziobią jajW ubiegłym roku kupiliśmy kurczęta rasy Lohmann Brown, która ma wysoką produkcję jaj. Ale tutaj, niestety, ta jakość objawia się źle. Przy zakupie obiecano nam, że otrzymamy 300 jaj na rok z każdej warstwy. Ale rzadziej się spieszą, a poza tym dziobią swoje własne jajka. Dobrze karmimy nasze kurczaki: kupiliśmy zboże, chleb, ziemniaki, otręby pszenne i trawę. Przez chwilę wszystko wydaje się być normalne, a potem znów się powtarza. Nasze kury żyją w zamkniętej wolierze. Proszę doradzić nam, co robić?

Petr Maksimovich SEVOSTYANOV, Samara Region, KinelFaktem jest, że kury rasy Lohmann Brown, dzięki staraniom hodowców, są przeznaczone do bardzo wysokiej produkcji jaj. Prawie codziennie muszą nosić jedno jajko. Ale do tworzenia jajek z jedzeniem potrzebne są wszystkie niezbędne elementy. Podczas karmienia, które opisałeś, w diecie praktycznie nie ma białka zwierzęcego i niewystarczająca ilość wapnia. Niektóre białka roślinne są nieliczne, potrzebują mięsa i ryb. Nikt nie oferuje polędwicy z kurczaka lub jesiotra. Wystarczy ograniczyć ilość odpadów mięsnych lub rybnych, mączki mięsno-kostnej lub mączki rybnej. Zaleca się zakup specjalnej karmy dla kur niosek, która jest zrównoważona pod każdym względem, może być dodana do żywności. W cieplejszych miesiącach spróbuj dodać trochę dżdżownicy do swojej diety - jest to świetne źródło białka zwierzęcego. Oczywiście, jeśli kurczęta mają wolny zakres, takie problemy występują rzadziej.Aleksander Iwanowicz Wakramiejew , obwód Leningradzki, Wołchow