Czy twoja kura jest gotowa?


Jak przygotować kurę do inkubacji jaj? Drugi rok to okres, w którym kurczęta nie hodują kurczaków, czego nie zrobiłem. Pomóżcie radą.

Alexey KUZNETSOV, region MoskwaW przypadku braku inkubatora możesz wybrać dobrą kurę i przygotować ją do rozmyślania. Lepiej jest robić to na wiosnę, gdy instynkt rodzicielski budzi się u drobiu. Kurczaki gotowe do rozmyślania nie noszą już jaj, długo pozostają w gnieździe i niechętnie go opuszczają.

Usta, które, gdy ktoś się zbliża, mamroczą głośno, podskakują i uciekają z gniazda, nie nadają się do wylęgu. Jeśli kurczak regularnie siedzi na jajach przez trzy dni, zachowuje się spokojnie i, na widok ludzi, cicho gdakanie, uderzając skrzydłami, ale nie opuszcza gniazda, można go uznać za wiarygodny i odpowiedni do inkubacji.

Jajka pod nim lepiej leżeć o zachodzie słońca, w ilości 13-15 sztuk (w zależności od wielkości kury).

Ważnym punktem udanej inkubacji jest właściwe przechowywanie jaj. Najlepiej jest trzymać je nie więcej niż siedem dni i cały czas trzymano je w pozycji poziomej w temperaturze 14-16 ° C. Każdorazowa zaległość zmniejsza szanse wyklucia o 2-3 procent.

Sadzenie kur we wspólnym domu jest niepożądane. Dla niej lepiej jest wziąć lekko przyciemnione, suche, chłodne, czyste miejsce. Optymalna wielkość gniazda wynosi 40x40 cm, a najlepszym miotem jest sucha słoma. W pobliżu gniazda w rynnie zawsze powinna być sucha żywność i czysta woda w korycie. Ponadto kura powinna mieć możliwość wzięcia popiołu i kąpieli piaskowej.

Jeśli zapewnisz optymalne warunki do odstawienia, za trzy tygodnie otrzymasz żółte puszyste grudki, które zachwycą Cię dietetyczną żywnością w przyszłości.