Burenka zachorowała


Mastitis dla położników weterynaryjnych to najtrudniejsze choroby. Jednak w odniesieniu do higieny zawartości i dojenia są bardzo rzadkie, zwłaszcza gdy cielę trzymane jest pod matką do pewnego czasu.

W przypadku różnych typów zapalenia sutka, miąższ (główna tkanka funkcjonalna) wymienia jest silnie zagęszczony, zmienia się skład mleka - jest wydzielany przez płatki, skrzepy lub tylko serwatka. Jeśli leczenie nie wyleczyło jednej z ćwiartek wymienia, nie denerwuj się: cztery z nich zostały stworzone przez naturę: czasami stado mleczne składa się z 70% krów dojenia trzema sutkami.

Najczęściej są stosowane inne choroby na zapalenie sutka. Na przykład obrzęk wymienia. Wielu właścicieli krów, zwłaszcza pierwszych cieląt, zauważa gwałtowny wzrost przed hotelem, nie tylko w wymieniu, ale także w sromie, kroczu, lustrze mlecznym, aż do podgardla. Na jasnych obszarach ciała zauważalnie silne zaczerwienienie. Po naciśnięciu na wymieniu wyczuwany jest "testosity", a od palca pozostaje wgłębienie. Jest to klasyczny obrzęk wymienia. Nie ma powodu do niepokoju, ponieważ po tygodniu lub dwóch po wycieleniu sam obrzęk przechodzi bez śladu, jeśli właściciele nie przesadzają z karmieniem i podlewaniem matki. Ponadto im wyższa produkcja mleka, tym wyraźniejszy obrzęk prenatalny.

Rzadko spotyka się go głównie w jałówkach, gdy zbiornik mleka w wymieniu i światło kanału sutkowego są oddzielone cienką elastyczną przegrodą, a mleko z wymienia nie dostaje się do brodawki. Przymocuj zwierzę, nasmaruj smoczka olejem roślinnym i wlej do niego trochę powietrza. Następnie pewnie przytrzymaj jego górną część jedną ręką, a drugą naciśnij środkową część, a powietrze zawarte w smoczku rozedrze tę elastyczną przegrodę. Jeśli nie możesz wykonać tej procedury, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w ciągu 12 godzin.

Są obrażenia wymienia. W okresie walki szeregowej, gdy w nowo powstałym stadzie ujawniają się jego przywódcy, pokrójcie rogi krów. Jeśli niektóre krowy nadal mają otarcia, krwiaki, i jeśli występują uszkodzenia głębokich warstw wymienia, krwotoki do światła pęcherzyków płucnych i zbiornika mleka mogą spowodować powstanie mleka z zakrzepami krwi. Przestań krwawić tak szybko, jak to możliwe, dając zwierzętom wywar z ziół. Weź 50-100 g pasterskiej torby, krwawnika i pokrzywy, napełnij 3 litrami wody, gotuj przez 5-7 minut i ostudź. Każda krowa daje 1,5-2 litrów w recepcji. Z reguły po pierwszym podlewaniu krwawienie ustaje. Jeśli pod ręką nie ma ziół ani oksytocyny, należy wdmuchać powietrze do pochwy krowy, a następnie ostrożnie osuszyć całą zawartość wymienia. W żadnym wypadku nie należy stosować wszystkich rodzajów masaży i procedur termicznych. W ciągu pierwszych 2-3 dni po urazie pewna ulga zostanie przyniesiona przez wylanie zimnej wody na wymię lub nałożenie jej na worki z lodem. A od 5-6 dnia można zastosować zabiegi termiczne. Krwiaki i limfodekstraazaty same się rozwiązują. Traktuj rany i otarcia środkami antyseptycznymi.N.V. MIRONOV , Ufa

Mastitis nie będzieBardzo często, po wycieleniu, krowy mają zapalenie sutka. Przyczyn tego może być wiele. Ale od dłuższego czasu nie spotkałem się z tym problemem w moim domu. Po ocieleniu nie rozdzielałem cielęcia od krowy, zostawiam je razem na pięć dni. A przez te wszystkie dni sam łydka ssie mleko. W tym samym czasie w wymieniu nie ma stagnacji, ponieważ dziecko wsuwa w niego nos i praktycznie nie pozostawia mleka. Co więcej, cały czas spożywa siarę, co jest bardzo przydatne. A krowa nie cierpi na zapalenie sutka, a cielęta są silne i zdrowe.Ivan Petrovich Samokhin , region Orenburg.