Stulecia narkotyków do spraw serca


Czy możemy pomóc sercu poradzić sobie z jego pracą? Tak. Jeśli przestrzegamy optymalnego trybu pracy i odpoczynku, unikamy stresujących sytuacji, nie otrujemy ciała alkoholem i nikotyną, nie chcemy przejadać się i wykluczamy tłuste, słone, smażone pokarmy z diety, będziemy zobowiązani do dobrych uczynków, wykonalnej pracy fizycznej, procedur wodnych, snu z otwartym okno.
Jeśli szybko się męczysz, nie śpisz dobrze, masz ból głowy, trochę boleśnie, bez zwłoki, idź do lekarza. Nowoczesne instrumenty pomogą lekarzowi w prawidłowym zdiagnozowaniu i udzieleniu porad dotyczących poprawy zdrowia.
Jest powód, aby zwrócić się do wieków uzdrawiających roślin, które pomagają sercu być zdrowym.
Aronia (aronia) jest przydatna w nadciśnieniu tętniczym, jej owoce znajdują się w gromadzeniu serca.
Hawthorn blood red . Napar i nalewka kwiatów i owoców obniżają ciśnienie krwi, pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego, poprawiają sen, poprawiają krążenie krwi w naczyniach wieńcowych serca i naczyniach mózgu, eliminują bicie serca, stymulują zmęczone serce, poprawiają ogólny stan zdrowia. Nalewka z kwiatów głogu może być używana jako narzędzie zapobiegawcze do wzmocnienia mięśnia serca. Badania kliniczne wykazały, że głóg działa nawet lepiej niż naparstnica.
Kalina zwykła (czerwona). W celach leczniczych użyj kory, kwiatów i owoców. Miąższ świeżych owoców lub wywar z suszonych owoców jest przyjmowany z tachykardią, niewydolnością serca, nadciśnieniem tętniczym, jako środek przeciwbólowy na bóle głowy. Odwar z kory działa łagodząco na nerwice, histerię, dławienie, drgawki, bezsenność, skurcze naczyń krwionośnych. 1 łyżka. łyżka zmiażdżonej kory parzy się 2 szklankami wrzącej wody, 2 godziny nalegają, weź 1/3 szklanki naparu 3-4 razy dziennie przed posiłkami. Od jagód kalina przygotowywana jest z naparem i bierze 1/3 szklanki 3-4 razy dziennie na pół godziny przed jedzeniem, wydając 1 łyżkę. łyżka suchych jagód na 1,5-2 szklanki wrzącej wody.
Melissa officinalis i mięta są różne , łagodzące i ujędrniające w przypadku utraty siły, kołatania serca, łagodzenia bólu w sercu, duszności, zatrzymania tachykardii, obniżenia ciśnienia krwi. 2 łyżki. łyżka melisy lub mięty napar w 0,5 litra wrzącej wody, nalegać na ciepło przez 1 godzinę, przecedzić. Weź 1/2 szklanki 3-4 razy dziennie przed posiłkami.
Dzikie marchewki dają lecznicze nasiona, które pobiera się w postaci proszku (1 g na 3 dawki) z przewlekłą niewydolnością wieńcową ze zjawiskiem stenokardii.
Serce Motherwort w swoim działaniu przewyższa waleriana. Jej napary są przepisywane ze zwiększoną pobudliwością nerwową, histerią, bezsennością, nerwicą sercowo-naczyniową, wadami serca, miażdżycą tętnic, wczesnymi stadiami nadciśnienia. W domu przygotuj napary w ilości 1 łyżki. łyżkę ziół na 1 szklankę wrzącej wody, nalegać 1 godzinę. Weź 1/4 szklanki.