Taniec - na śniadanie, taniec - na lunch: w tym nastroju jest sekret


Możesz nauczyć się tańczyć w każdym wieku. Zasadniczo, jeśli odrzucamy romanse i kreatywność, taniec jest zwykłym rekreacyjnym "wychowaniem fizycznym do muzyki". W związku z tym nie ma żadnych specjalnych ograniczeń do ich wykonywania. Pasują dosłownie każdemu. Ale jeśli są problemy zdrowotne, musisz wybrać obciążenie i intensywność treningu. Aby to zrobić, lepiej skonsultować się z lekarzem.
Oczywiście, jeśli chęć "tańczenia" po raz pierwszy odwiedziła Cię nie w wieku 16 lat, ale w wieku 60 lat, lepiej wybrać powolny taniec pary. Ładunek jest łagodny, a muzyka jest bardziej akceptowalna dla starszego pokolenia. A pozytywny efekt ma para choreografia, czy to energetyczne nowoczesne trendy, czy walc.
Co zyskujemy, wykonując taniec?
Piękny chód i postawa. Czy widziałeś kiedyś tancerza o łukowatych nogach lub pochyloną tancerkę? Gdy tylko osoba zaczyna tańczyć, jego ruch natychmiast się zmienia. Przyzwyczaja się do chodzenia i siedzenia z wyprostowanymi plecami, nie po to, by znosić barki. Szczególnie dobrze "put" tył pozycji i figury hiszpańskiego kierunku (pasadoble, flamenco).
Napięte mięśnie. W rzeczywistości pompowanie mięśni nie ma nic wspólnego z choreografią. Aby to zrobić, przejdź do "rocking" lub aerobik moc. Choreografia klubowa (tustep, rhythm-and-blues, latynoamerykańskie tańce) - wszystko to dobrze wyćwiczone plecy, ręce, nogi, prasa. Nawet przy minimalnym wysiłku fizycznym, na przykład w tańcu towarzyskim, różne ruchy pomagają poprawić krążenie krwi, mięśnie stają się żywe, a nie zwiotczałe.
Możliwość przejścia do dowolnej muzyki. Jeśli w tańcu towarzyskim są jasne kierunki i podpory, wtedy, wykonując taki kierunek, jak walc, nauczysz się poruszać do dowolnej muzyki, ale w parze i udzielasz wsparcia.
Wyszkolony aparat przedsionkowy, dobra koordynacja ruchów. Taniec jest nauczony posiadania własnego ciała. Tancerze rzadko są niezgrabni i niezręczni. Osoba tańcząca nie dotyka drzwi, nie upada w lód, nie przechadza się na przechodniów.
Zwiększona wydajność i doskonały nastrój. Jeśli stale dajesz ciału ładunek, jego ukryte zdolności są włączone, ciało staje się twarde, wytrzymałość i ogólny wzrost tonu. Taniec pomaga pozbyć się napięcia, bólów głowy. Jeśli tylko dlatego, że osoba jest po prostu rozproszona. To idzie na poziom auto-treningu: jak się ustawić. Ale najważniejsze jest to, że tańce pozwalają zachować radość. Dlatego terapia tańcem może być "przepisywana" osobom o podwyższonym poczuciu strachu, skłonnym do depresji i depresji.
Nawiasem mówiąc, istnieje również efekt psychoterapeutyczny. Będąc zaangażowanym w taniec, zamknięty, ponury lub nieśmiały mężczyzna będzie w stanie nauczyć się komunikować z kobietą, aby stać się bardziej pewny siebie. Jeśli jest nieśmiały, boi się kogoś dotknąć, w tańcu otrzymuje "partnera" w swoich rękach, odbywa się komunikacja.
Oczywiście, piękno i wdzięk, z wyjątkiem, być może, dobrego nastroju, nie znajdziesz po pierwszych dwóch lekcjach. Trzeba mieć cierpliwość, a po kilku miesiącach regularnych treningów wynik będzie zauważalny zarówno dla ciebie, jak i dla innych. Jeśli dana osoba nigdy wcześniej nie wykonywała ćwiczeń, na początku będzie ciężko. Wtedy będzie zaangażowany, wejdzie w rytm i przyzwyczai się. Chodzi o to, aby robić to regularnie. Ale nawet jeśli ćwiczysz nieregularnie, z pewnością otrzymasz dobry ładunek wesołości. Przed latem (domek, parki) - tańcz zamiast szarżować!