Burak z nadciśnienia


My, ogrodnicy i rolnicy, w przeważającej części są to ludzie w średnim wieku i starsi. Przyznajmy szczerze: nie podążamy za naszym zdrowiem. Rozdrabniacz w ręku - i do przodu. Jak mówią w żartach wojskowych: "wykopiesz się z płotu i przed obiadem". Praca nad twoją stroną to oczywiście edukacja fizyczna. Ale czy znamy miarę? A nawet jeśli wiemy, to wciąż za mało. Podlewając kwiaty, nie możesz wyczyścić złogów cholesterolu przez siekanie ziemniaków, nie obniżysz ciśnienia.
Zeszłego lata mieliśmy bardzo gorące lato na południu. I, niestety, liczba uderzeń, które miały miejsce u letnich mieszkańców, w tym roku pobiła wszystkie rekordy. Ludzie z udarem są w średnim i podeszłym wieku, nieszczególnie obserwując swoje zdrowie i ciśnienie krwi. Depozycja cholesterolu na ścianach naczyń (miażdżyca) i nadciśnienie tętnicze są dwoma głównymi czynnikami ryzyka.

Aby przeprowadzić pełne zapobieganie udarowi, musisz przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia. Obejmuje to prawidłowe odżywianie, bieganie, ćwiczenia, stwardnienie, oczyszczanie organizmu itp. Uporządkuj psychikę - wypracuj życzliwe i optymistyczne podejście, normalizuj sen. I uważaj na ciśnienie krwi. Oto bardzo prosta recepta na leczenie nadciśnienia. Wyczyść kilka kawałków surowego buraka, pokrój na kawałki. Wlać te kawałki do trzylitrowego słoika tak, aby napełnić go do 2/3 objętości. Wlać zimną przegotowaną wodę. Przykryj słoik gazą, połóż go w ciemnym miejscu (w temperaturze pokojowej) na 7-8 dni. Następnie odcedź i przechowuj w lodówce. Pić w ciepłej formie 2-3 razy dziennie do połowy szklanki przez 20-30 minut przed posiłkami. Pij napar z jednego słoika, a następnie nalegaj. Czas trwania leczenia wynosi około dwóch miesięcy.
Aby oczyścić naczynia złogów cholesterolu, użyj tak bardzo prostych środków. Weź 250 g obranego i pokrojonego czosnku, wlej 350 g płynnego miodu, dobrze wymieszaj i nalegaj w ciemnym miejscu na tydzień. Weź 1 łyżeczkę 3 razy dziennie przez 30-40 minut przed posiłkami. Czas trwania leczenia - od jednego do dwóch miesięcy.
Ale co, jeśli udar już się wydarzył? Najprostszym sposobem na przywrócenie zdrowia jest uleczenie korzeni Dioscorea u kaukaskich. Przepis jest taki. Roots do mielenia. Wlać wódkę w ilości 1 części pokruszonego korzenia 5 części wódki. Zaparzać w ciemnym miejscu przez 10 dni, odcedzić, przechowywać w lodówce. Weź łyżeczkę (z kilkoma łykami wody) 3 razy dziennie po 20 minutach od jedzenia przez trzy tygodnie. Zrób sobie przerwę na 7 dni, a następnie powtórz kurs. Potem znowu tygodniowa przerwa. Razem 3-4 kursy. Przeciwwskazaniami do tego leczenia są rzadkie tętno i niskie ciśnienie krwi.