Poduszka z sekretem


Od czasów starożytnych suszone pachnące rośliny stosowano do przygotowywania aromatycznych poduszek, które rozprzestrzeniały się wokół przyjemnego zapachu. Nie tylko podniósł nastrój, ale także miał korzystny wpływ na zdrowie.
Mała poduszka może stać się źródłem cudownych aromatów. Połóż to w sypialni, a przyniesie ci ciche sny. Dodatkowo, aromatyczne poduszki pomogą usunąć zmęczenie, zwiększyć wydajność, a nawet wyleczyć bóle głowy, zagłuszyć nieprzyjemny zapach w kuchni.


Więc wkładamy poduszki:
Zapach lawendy to lawenda, płatki róży, liście szałwi, olejek lawendowy (4 krople) i róże (1 kropla).
Smak cytryny - suszona skórka cytryny i pomarańczy, liście melisy, olejek cytrynowy (2 krople), pomarańcza i mandarynka (1 kropla).
Aromat róży - płatki róży, liście melisy, lawenda, olejek różany (3 krople).
Aromat pachnących ziół - rozmaryn, szałwia, tymianek, melisa, lawenda, olejek z rozmarynu (3 krople), melisa i lawenda (po 2 krople), szałwia i tymianek (1 kropla).
Do aromatyzacji pomieszczenia można również użyć specjalnie skomponowanych kompozycji - potpourri z mieszaniny różnych pachnących ziół, przypraw, suszonych płatków, skórek cytrusowych, które są w stanie utrzymać zapach przez długi czas.
Wybierając rośliny do poduszki, trzeba sobie wyobrazić jaki mają one aromatyczny efekt.
Bazylia, waleriana, słodka koniczyna, lawenda, melisa, mięta, rumianek, chmielowe kwiaty koją system nerwowy i pomagają w bezsenności.
Wapno, wrzos, brzoza - z chorobą płuc.
Świerk, sosna, lila, topola - z naruszeniem ciśnienia krwi.
Koniczyna łąkowa, błękit chabrowy - na bezsenność, bóle głowy, nadciśnienie.
Rozmaryn - z chorobą górnych dróg oddechowych.