Gimnastyka dla kobiet


Jestem ekspertem od trawy i specjalistą od zdrowego stylu życia. Mam wykształcenie wyższe, bogactwo doświadczeń i wiele podziękowań od uzdrowionych.


Pewnego razu los doprowadził mnie do polikliniki, do skrzydła budynku, w którym mieści się biuro ginekologiczne. Widziałem starszą, smutną kobietę, która szykowała się do pójścia do lekarza. Próbowałem wyrazić moje uczucia w wierszu:

Ładna kobieta, skromna kobieta,
Czyjaś żona, czyjaś godna matka,
Niech nie "w firmie", ale ze smakiem ubrani,
Cicho stoi przy drzwiach biura.
Kobieta czekająca na swoją kolej jest bolesna,
Kamień w sercu i sercu jest nieszczęśliwy.
Co należy zrobić? Myśli biją jak w klatce:
"Czy skalpel chirurga to tylko pigułki"?
Co poleci doświadczony lekarz?
Ugryzienie warg w celu ograniczenia płaczu ...

Ale w rzeczywistości całkowicie przywrócić utracone zdrowie i przez długi czas proszę mąż, dzieci i wnuki mogą każdy, nawet kobieta w średnim wieku. Trzeba tylko wysilić się. W tym celu możesz leczyć się lekami lub ziołami, ale niezależnie od wybranej metody leczenia, musisz ukończyć specjalną siłownię. Kompleks ten poprawia dopływ krwi do narządów miednicy. Dlatego należy go wykonywać z dowolnymi chorobami ginekologicznymi, ponieważ jeśli poprawi się dopływ krwi, wówczas leczenie (leki lub zioła) będzie skuteczniejsze i skuteczniejsze.

Ćwiczenia należy wykonywać na miękkiej, ciepłej macie (ściółce). Weź poduszkę (płaską) lub zwinąć rolkę ze starego swetra, koce i połóż się na plecach. Poduszka lub wałek wkładany pod pośladki w taki sposób, aby był przechylony: głowa na podłodze i pośladki na płycie. Wyprostuj nogi, ręce wzdłuż tułowia. Rozpoczynamy ćwiczenia.

1. Podnieś lewą nogę o 90 stopni, nie zginając kolan, opuść ją. Podnieś prawą nogę, opuść ją. Wszystkie powtórzyć 7-8 razy.
2. Unieś nogi o 90 stopni, próbując nie zgiąć kolan. Opuść to. Powtórz 7-8 razy.
3. Wykonaj ćwiczenie "nożyczki" (podnieś nogi w płaszczyźnie poziomej, aby je przesunąć z boku na bok, a następnie jedną nogę powyżej, potem drugą). Wykonaj 20-30 sekund.
4. Wykonaj ćwiczenie "rower" (podnieś nogi i ugnij kolana, następnie obróć w płaszczyźnie wzdłużnej, symulując skręt pedałów na rowerze). Wykonaj 20-30 sekund.
5. Proste nogi do połączenia. Weź lewą nogę na bok i lekko ją unieś. Najpierw obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara 10-20 sekund, następnie tyle razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Powtórz to samo z prawą stopą.
6. Ułóż nogi razem, nie zginając kolan, jednocześnie podnieś ręce, tak aby palce dotykały palców stóp. Opuść nogi i ramiona. Powtórz 7-8 razy.
7. Podnieś nogi razem, zegnij je na kolanach. Wykonaj nachylenie kolan w lewo, a następnie w prawo, aby plecy nie spadły z podłogi. Powtórz 7-8 razy.
8. Ręce - pod pośladki. Nogi zginają się i rozchylają na kolanach, nie podnosząc ramion z podłogi. Powtórz 7-8 razy.
9. Wykonaj ćwiczenie "świeca" (z jogi - unieś ciało i nogi pionowo w górę, stań na ramionach). Wykonaj 10-20 sekund.
10. Połóż się na brzuchu. Po natchnieniu, zgięciu i rozciągnięciu w odcinku piersiowym, podnieś głowę do góry, unieś klatkę piersiową, odciągnij ramiona, podnieś nogi (idealnie - dywanik powinien dotykać tylko miednicy i żołądka). Po ustaleniu tej pozycji na jedną lub dwie sekundy, z wydechem powrotu do pozycji wyjściowej. Powtórz 3-5 razy.
11. Stań na czworakach. Zegnij plecy w górę iw dół, powtórz 7-8 razy.
12.To na czworakach, podnieś prawą stopę do tyłu i do góry tak wysoko, jak to możliwe, nie zginaj się, nie klękaj w kolanie, a następnie unieś lewą nogę. Powtórz 3-5 razy.
13. Wstań. Stojąc, przesuwając stopy do przodu - najpierw w lewo, potem w prawo. Każda stopa wykonuje 7-8 razy.
14. Stojąc, wyjmij prostą nogę na bok, obracaj stopą najpierw w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara przez 15-20 sekund, następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara przez 15-20 sekund. Zrób to samo z drugą nogą. Powtórz 5 razy dla każdej nogi.
15. Wykonaj ćwiczenie "połknąć" - 20-30 sekund na każdej nodze.
16. Pociągnij miednicę 5-10 razy w jednym kierunku i tak samo w drugą.
17. Połóż się na plecach. Weź pozę motyla - podnieś obcasy do kości ogonowej i rozłóż kolana po bokach, składając stopy razem. Odetchnij. Całkowicie wydmuchuj całe powietrze. Wstrzymaj oddech i wciągnij brzuch. Leżąc od pięciu do dwudziestu sekund. W każdym razie nie doprowadzaj sprawy do takiego stanu, kiedy zaczniesz się dusić i gwałtownie wciągnąć. Wyjdź z ćwiczenia, które powinno być płynne: rozluźnij brzuch, a następnie powoli i delikatnie wdychaj. To wszystko. To ćwiczenie - z jogi i "zwykłej" osoby może być wykonane nie więcej niż raz, maksymalnie dwa. Dla osób z chorobami serca to ćwiczenie jest przeciwwskazane. Jeśli zdrowa osoba po tym ćwiczeniu zaczyna odczuwać nieprzyjemne odczucia w okolicy serca - ćwiczenie jest anulowane lub opanowane, ale nieznacznie.

Cały kompleks ćwiczeń musi być wykonywany codziennie, raz lub dwa razy dziennie. Jeśli nie możesz od razu wykonać całego woluminu - zmniejsz liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia, abyś mógł przynajmniej zminimalizować cały kompleks i stopniowo zwiększać obciążenie. Dzięki ćwiczeniom wykonanym w pozycji stojącej możesz trzymać się krzesła lub innego wsparcia.
Czas potrzebny do wyzdrowienia zależy od regularności i kompletności ćwiczeń, a także od stopnia zaawansowania choroby i jakości leczenia. Zwykle trwa to od 4 do 12 miesięcy szkolenia.
Jeśli chodzi o przepisy dotyczące ziołolecznictwa choroby podstawowej, w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę diagnozę, wiek pacjenta, ciśnienie i współistniejące choroby. Dlatego nie ma uniwersalnych przepisów. Mówiąc dokładniej, powszechna recepta jest jedna: leczenie jakiejkolwiek choroby musi być poparte ogólnym zachowaniem zdrowego stylu życia. Bieganie (lub chodzenie), właściwe odżywianie, oszczędzanie zakalivanie, ćwiczenia fizyczne, optymizm i wiara w wyzdrowienie - to są warunki wstępne do całkowitego wyleczenia.