Jagoda Prunus przydatna


Drzewo czereśni jest uważane za opiekuna lasu. I nie przez przypadek. Specjalny zapach kwiatów i liści daje aromatyczne substancje o właściwościach fitocydowych. Z tego powodu roślina ma niesamowitą jakość, która zabija zarazki i owady.

W medycynie używa się kwiatów, owoców, liści i kory czeremchy.

Napar z owoców leczy choroby zapalne błony śluzowej oczu (płyny). Buliony owoców, a także napoje owocowe i galaretki są stosowane jako środek utrwalający. Przygotuj wywar w następujący sposób: 1 łyżka. łyżka owocu zalać szklanką wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez 10 minut. Domagaj się 1-2 godzin, odcedź i wypij pół szklanki 2-3 razy dziennie.

Ponadto czereśnia jagody są częścią herbaty żołądka. W postaci wlewu lub wywar, są dobre jako napotne i moczopędne. Herbata ze wstępnie rozdrobnionych liści gotowanych we wrzącej wodzie jest używana do bólu żołądkowo-jelitowego i biegunki. Jest również zalecany w przypadku zapalenia oskrzeli i do płukania w przypadku zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.

Kora jest dobrym moczem i czynnikiem naprężeniowym. Rosół z niego pije również z reumatyzmem i dną.

W przypadku biegunki, przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka i zapalenia jelit, można użyć bulionu z wiśni z propolisem. Jedna sztuka. łyżka suszonych owoców zalać szklanką wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez 10-15 minut, nalegać, odcedzić, dodać 30 kropli 20% alkoholowej nalewki z propolisu i wypić 1 / 3-1 / 2 szklanki 2-3 razy dziennie przez 20-30 minut przed posiłkami.Jak i kiedy zbierać czeremchęKwitną wiśnie w maju, jagody dojrzewają w ciągu dwóch miesięcy. Owoce co roku z powodu wiosennych przymrozków. Jagody zbiera się dojrzałe, suszy się na słońcu i suszy w suszarce lub w piecu w temperaturze 40-50 ° C. Możesz suszyć je na słońcu lub na strychach z dobrą wentylacją. Zbieranie jagód z pędzelka nie jest zalecane, ponieważ są bardzo delikatne i szybko zgniatają.

Kwiaty zbiera się podczas kwitnienia i suszy w cieniu lub na strychu, układając cienką warstwę i często przewracając.Czeremcha w kuchniPoczątkowymi produktami do przygotowania różnych potraw i wyrobów cukierniczych są świeże jagody, mączka z wiśni i czereśni oraz syrop z czereśni. Z nich można zrobić galaretkę i kompoty, ciasta i serniki, pierniki i chleb, napoje, likiery owocowe i nalewki. Ale do produkcji kompotu wiśniowego nie jest dobrze.

Świeżo zebrane jagody wiśni nie jedzą zbyt dużo z powodu dużej ilości garbników w nich. Wystarczy jednak pozostawić jagody w koszu na 10-15 godzin, a staną się delikatne i smaczne.Syrop z czereśni. Jagody pozostawiono w temperaturze 18-20 ° C na dzień, a następnie wylano małą ilością gorącej (80-90 ° C) wody na 5-7 minut, energicznie mieszano za pomocą drewnianej łopatki, aby oddzielić miąższ od kości. Następnie miazga jest wcierana przez sito, dodać 1 litr wody i 1 kg cukru na 1 kg pulpy, zagotować do pożądanej grubości i wlać do butelek do przechowywania.Kwas czereśniowy. Umyte jagody wypełnione cukrem, pozostawić na 10-12 godzin. Następnie dokładnie wymieszać, dodać ciepłą wodę, dodać cukier i drożdże, pozostawić do fermentacji przez 10-12 godzin, przecedzić przez sito i pozostawić w szklanym słoju o pojemności 3 litrów przez kolejne 1-2 dni. Na 3 szklankach świeżej czeremchy - 300 g cukru, 3 l wody, 5 g drożdży.Biscuit Kissel. 200 g jagód zalać 300 g wody, gotować przez 20 minut. Dokładnie wymieszaj i oddzielaj miąższ jagód od nasion przez sito. Dodaj cukier i rozcieńczoną skrobię do niewielkiej ilości wody, zagotuj i usuń z ognia.

Kasza manna z syropem z wiśni. W gorącej semolinie zagotować w mleku dodać odrobinę masła, wymieszać, a następnie wlać syrop z wiśni.Mąka z wiśni W suszonych jagodach łodygi są oddzielane, płukane pod prysznicem, suszone powietrzem, a następnie suszone w piecu w temperaturze nie wyższej niż 50 ° C. Suche owoce mielą, przechodząc 2-3 razy przez maszynę do mięsa.Chleb z mąki z wiśni. Przy wyrabianiu ciasta dodaj do garnka niewielką ilość mąki z ptaków (w ilości 1 szklanki na 1-2 kg mąki pszennej). Okazuje się, że chleb ma lepszy smak.

Ciasta z czereśniami. Dodaj słód i cukier do mąki z czereśni, rozcieńczyć wodą do pożądanej konsystencji, aby uzyskać nadzienie do ciast z ciasta drożdżowego. Upiec ciasta w piekarniku. 300 g mąki z ptactwa - 100 g słodu, 30 g cukru.