Walcząc z nadciśnieniem


Choroba hypertensyjna jest prawdopodobnie jedną z najczęstszych chorób na świecie. Ta podstępna choroba często staje się zwiastunem miażdżycy, udaru, zawału serca i innych poważnych chorób. Przyczyniają się do rozwoju choroby nadciśnieniowej, naruszeń funkcji gruczołów dokrewnych, palenia tytoniu, spożywania dużych ilości soli kuchennej; zawody wymagające dużej odpowiedzialności i wzmożonej uwagi, nieodpowiedniego snu, urazu ośrodkowego układu nerwowego, predyspozycji genetycznych. Nadciśnienie tętnicze ma wiele etapów lub okresów i ma tendencję do progresywnego postępu.

Wybierz zioła


W celu zapobiegania nadciśnieniu wykorzystuje się głównie trzy kategorie roślin. Ten pierwszy działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, drugi ma bezpośredni efekt terapeutyczny, a trzeci jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu powikłaniom spowodowanym podwyższonym ciśnieniem krwi.
Rośliny z pierwszej grupy najlepiej stosować do zapobiegania w pierwszym i na początku drugiego etapu choroby. Należą do nich waleriana, melisa, piwonia, motherwort, chmiel, sinica, belozor.
Rośliny z drugiej grupy to bagno błotniste, czarna jarzębina, jemioła biała, czarna jagoda, czosnek, czerkieski, magnolia, babilońska jarmułka, barwinek, astragalus, głóg, orzech.
I wreszcie, trzecia grupa roślin powinna obejmować herbatę z nerek, skrzyp, immortelle, okleinę brzozową, nagietek, chaber, mniszek lekarski, trawy pszeniczne, jabłoń leśną, miętę pieprzową, ziele dziurawca, kukurydzę.
Bardzo przydatne leczenie mniszka lekarskiego. Zalecenia dotyczące stosowania mniszka lekarskiego jako środka przeciwzapalnego i hipotensyjnego są bardzo zróżnicowane, ale jego działanie przeciwdziałające stwardnieniu jest jednogłośnie rozpoznawane.
Przepis jest następujący: zmieszaj 10 g soku ze świeżych korzeni mniszka lekarskiego, 15 g alkoholu etylowego 90 stopni, 15 g gliceryny, 20 g wody. Wymieszać mieszaninę. Weź 1 łyżkę. l. 2 razy dziennie.
Możesz po prostu wziąć 50-100 gramów świeżych dandelions dziennie w postaci sałatek. Aby usunąć gorycz, zanurz ją w wodzie morskiej na 30 minut.
Inną osobą z nadciśnieniem tętniczym zaleca się przyjmowanie 5-6 g czarnych nocy lub 300 g dziennie jagód aronii czarnej codziennie (kilka posiłków przed posiłkami). Pomarańcze są również bardzo przydatne - pewnego dnia zaleca się jeść 1-2 dojrzałych pomarańczy.


Przenieś, by odrzucić


Jako wstępne środki leczenia nadciśnienia tętniczego zaleca się tak zwane nielekowe (nielekowe) interwencje - takie jak normalizacja masy ciała, ograniczenie spożycia soli i alkoholu, rzucenie palenia, zwiększenie wysiłku fizycznego i normalizacja pracy i odpoczynku. Wszystko to może znacznie zmniejszyć twoją presję, ale nie zawsze jest możliwe osiągnięcie jej normalizacji.
Stałe ograniczenie lub wykluczenie z jedzenia słonych potraw jest najważniejszym z rzeczywistych i niedrogich metod zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi w chorobie nadciśnieniowej.
Ponadto, osoba, która może rozwinąć nadciśnienie tętnicze, jako środek zapobiegawczy, musi zrewidować zwykły sposób życia i wprowadzić niezbędne zmiany w nim. Dotyczy to zwiększenia aktywności fizycznej, która nie powinna być nadmierna. Regularne zajęcia na świeżym powietrzu są bardzo dobre, szczególnie te, które oprócz układu nerwowego wzmacniają mięsień sercowy: bieganie, chodzenie, pływanie, jazda na nartach.