Poznaj wakacje bez przeziębienia


Ile razy zdarza się, że nie można się doczekać jakiegokolwiek święta lub wydarzenia, ale w najbardziej nieodpowiednim momencie zmuszony jest położyć się w łóżku z zimnem. A wakacje nie są już radością. Ale mam kilka niezawodnych i sprawdzonych metod, które, jeśli zostaną zastosowane na samym początku, uwolnią cię od choroby lub ułatwią jej manifestację.
Na przykład, aby szybko pozbyć się zimna, pomożesz wszystkim słynnej dzika róża. Aby to zrobić, weź pięć łyżek suchych jagód, ubij je i zalej litr zimnej wody. Połóż ogień i gotuj przez 10 minut, a następnie pozostaw na 8-10 godzin owinięty, odcedź i wypij 1,5 szklanki co 2-3 godziny.
Dobrze pomaga wywar z kwiatów lipy i owoców kaliny w stosunku 1: 1. Dwie łyżki mieszanki należy wypełnić dwoma szklankami wrzącej wody, gotować przez 5-10 minut, odcedzić i wypić 1,5 szklanki trzy razy dziennie.
Jeśli nagle masz kaszel, mogę zaoferować kilka skutecznych sposobów radzenia sobie z nim. W takich przypadkach zawsze mam w magazynie propolis, z którym wydaję inhalacje. Musisz wziąć 60 g propolisu i 40 g wosku, umieścić w emaliowanej misce i wlać na nią wodę, doprowadzić wodę do wrzenia. Jak tylko para zacznie się podnosić, możliwe jest wdychanie przez 10-15 minut dwa razy dziennie. Ta sama metoda daje dobry wynik w leczeniu dławicy piersiowej, nieżytu nosa, grypy.
Dobrym lekarstwem na grypę jest mieszanka startego czosnku z naturalnym miodem w stosunku 1: 1. Konieczne jest przyjmowanie go na nocnej łyżce stołowej, zmywanie przegotowaną wodą.
Oczywiście nie należy zapominać o tak prostych i skutecznych środkach zaradczych jak sucha gorczyca wlewająca się w skarpetki, witaminy, które zwiększają obronę organizmu, i że trzeba chronić się przed przechłodzeniem zimą. I wtedy każde wakacje będą twoją jedyną radością.