Wszystko w naszych rękach


Nie ma osoby, która nigdy nie doświadczyła stresu. Szczególnie często przemijający i napięty czas pogrąża nas w takim stanie. Najwyraźniej nasi dalecy przodkowie doświadczyli czegoś podobnego w ekstremalnych sytuacjach. W przeciwnym razie nie wyjaśnisz, dlaczego starożytni naukowcy szukali środków, dzięki którym człowiek sam się uspokoił, złagodził skutki stresu.


Jedną z tych metod, które przyszły do nas z indyjskich, chińskich i koreańskich systemów medycznych i zdrowotnych, jest wpływ na strefy refleksów osadzone w skórze rąk.
Niemiecki filozof I. Kant powiedział, że "ręka jest mózgiem, który się pojawił", "bronią ducha". Badania fizjologów potwierdziły ścisłe połączenie półkul mózgowych z zakończeniami nerwowymi osadzonymi w rękach. Bądź co bądź, pamiętaj: wytężając ręce, czujesz również ogólne zmęczenie, zahamowanie centralnego układu nerwowego. Istnieje również technika relaksacji psychoterapeutycznej, zgodnie z którą należy koncentrować się umysłowo na dłoniach, a przy każdym wydechu wywoływać w nich uczucie ciepła. To ćwiczenie uspokaja, pozwala rozładować napięcie. Poprzez masowanie palców normalizuje się również stan funkcjonalny różnych narządów wewnętrznych, ponieważ wschodnie nauki potwierdzają odruchowe połączenie każdego palca z określonym narządem. Na przykład japoński naukowiec N. Tokhukiro uważa, że masaż kciuka zwiększa aktywność funkcjonalną mózgu, masaż drugiego palca pozytywnie wpływa na stan żołądka, trzeci - jelit, czwarty - wątroba, piąty palec - serce. Ponadto, wschodni uzdrawiacze twierdzą, że aktywny masaż małego palca łagodzi zmęczenie nerwowe.
Wiele tysięcy dotykowych komórek i zakończeń nerwowych na palcach i dłoniach postrzega i opanowuje środowisko, przekazując najważniejsze informacje do mózgu: na czubku każdego palca znajdują się tysiące komórek reagujących na ciśnienie, temperaturę, ból ... W rzeczywistości ludzie mają najtrudniejsze zgodnie z jego urządzeniem narzędzie, którego możliwości są nieograniczone. W spójnej interakcji z mózgiem narzędzie to postrzega świat i nadaje mu nowy kształt.
Masując ramię, pobudzamy mózg. Zróbmy to.
W Chinach do masowania dłoni używane są kamienne i metalowe kulki.
Możemy wziąć orzechy zamiast kulek. Szczotki do masażu nie trwają dłużej niż 5-10 minut. Możesz to robić 3-4 razy dziennie, siedząc przy biurku lub oglądając telewizję.
Pierwszy sposób. Weź orzech i ułóż go między dłońmi, wykonując okrężne ruchy. Najpierw ścisnąć nakrętkę niewielkim wysiłkiem, a następnie stopniowo ją zwiększać. Czas to 1-3 minuty.
Możesz masować dwoma orzechami. Weź dwie nakrętki o tym samym rozmiarze na dłoni. Następnie powoli wykonuj okrężne ruchy, obracając jedną nakrętkę nad drugą lub obracając je w płaszczyźnie dłoni jedna za drugą (w prawej dłoni - zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w lewo - przeciw). Czas wynosi 3-5 minut.
Drugi sposób. Jeśli nie ma orzecha, weź sześciokątny ołówek. Ściskając go między dłońmi, pocierasz je, tocząc ołówek, stopniowo zwiększając wysiłek, aż poczujesz przyjemne ciepło. Czas to 1-2 minuty. Następnie pocierać tylną powierzchnię lewej dłoni ołówkiem prawą szczoteczką do momentu, aż poczujesz ciepło. Czas to 1-2 minuty. Następnie wykonaj to samo ćwiczenie lewą ręką.
Możesz, biorąc ołówek prawą ręką, pocierając wewnętrzne strony każdego palca lewej ręki. Powtórz z drugą ręką. Czas to 2-3 minuty.
Po zakończeniu masażu rąk pocierać każdy palec (zaczynając od dużej) lewej ręki (a następnie na odwrót) prawą ręką, najpierw wzdłuż palca, a następnie w poprzek. Czas - 2-3 minuty na każde rozdanie.
Radzę ci zdecydowanie skorzystać z takiego masażu, jeśli coś cię niepokoi lub martwi, a zobaczysz ważność wschodnich zaleceń.