Magiczne właściwości skorupy jajka


Zastosowanie powłoki przyspiesza regenerację z osteoporozy, ma pozytywny wpływ na łamliwe paznokcie i włosy, krwawiące dziąsła, zaparcia, drażliwość, bezsenność, astmę i pokrzywkę.


Większość z nas traktuje jaja jako pożywienie. Ale niewiele osób wie, że od dawna były używane do celów leczniczych. Podejmując tę kwestię z bliska, dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy. Na przykład skorupka jajeczna jest idealnym źródłem wapnia, który jest łatwo przyswajany przez organizm, zwłaszcza przez młode i rosnące. W końcu zaburzenie metabolizmu wapnia często towarzyszy niedokrwistość, narażenie na przeziębienia i alergie.
Korygowanie metabolicznego wapnia za pomocą oficjalnej medycyny jest dość trudne, ponieważ leki stosowane w opiece zdrowotnej (chlorek wapnia, gips, kreda) są słabo absorbowane przez organizm, w przeciwieństwie do skorupek jaj, które są w 90 procentach węglanem wapnia. Ponadto zawiera większość pierwiastków śladowych potrzebnych organizmowi - miedź, fluor, żelazo, mangan, molibden, fosfor, siarkę, cynk itp.
Zaskakująca zbieżność składu z kościami i zębami, skorupa z jajka wzmacnia je w pierwszej kolejności. Ponadto pobudza funkcję krwiotwórczą szpiku kostnego. Wprowadzenie do żywności pokruszonej muszli ma wysoką aktywność terapeutyczną przy braku efektów ubocznych. Ale jaja kacze nie nadają się do tego, ponieważ często są zarażone.
Najbardziej pożądana terapia otoczką u dzieci w wieku od roku do sześciu lat, a także w okresie dojrzewania. Zaleca się osobom dorosłym zapobieganie chorobom kręgosłupa, próchnicy i osteoporozy. Starszym osobom zaleca się profilaktykę dwa razy w roku.
Metoda stosowania powłoki jest dość prosta. Po pierwsze, jajko należy umyć ciepłą wodą z mydłem i dokładnie spłukać. Dla małych dzieci konieczne jest umieszczenie go na 3-4 minuty we wrzącej wodzie. Twarda skorupka jajka jest nieco mniej aktywna, ale jest całkowicie sterylizowana podczas gotowania. Dawkowanie - od 1,5 do 3 g dziennie, w zależności od wieku. Aby zmielić muszle w proszek jest lepiej w moździerzu: zaobserwowano, że przy użyciu młynka do kawy, lek jest mniej aktywny. Zwykle przyjmuje się go rano na posiłek - twarożek lub owsiankę. Zwróć uwagę, że konieczne jest usunięcie wewnętrznej powłoki z powłoki.
Jeśli chodzi o skazy dzieci, odbiór tutaj jest nieco inny. Zmielona ziemia w proszku jest połączona z sokiem z cytryny i na końcu noża jest podawana dziecku trzy razy dziennie. W większości przypadków skaza przechodzi.